Transporterin huoltovalon nollaus

Osaisko joku neuvoa miten Transporterin service laskuri nollataan? Auto on 1.9 td vw. 2000.
116185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos se on käyttöolosuhteet huomioivaa tyyppiä, ja haluat tuon ominaisuuden säilyvän, niin se on nollattava merkkihuollossa.
Sen voi nollata itse, mutta sitten se ilmoittaa huoltovälin vain km ja ajan perusteella.

Paina tripin nollausnuppi pohjaan ja kytke "virta". Päästä nollausnuppi. Ellei näytössä näy nollattavaa huoltoa "Service OIL" tai "Service INSP". Paina nollausnuppia uudelleen. Käännä sitten DIGI-kellon asetusnuppia myötäpäivään ja katkaise "virta". Osoitin on nyt nollattu.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vieras kirjoitti:

Osaisko joku neuvoa miten Transporterin service laskuri nollataan? Auto on 1.9 td vw. 2000.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu