eiksne Perhon miehet ole kellekään sanoneet miksi ampuivat susia

kun kukaan ei tunnu tietävän.
10411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onko Perhossa miehiäkin? Nämä ns. metsästäjät ei oo mitään miehiä vaan pikku p....housuja miehen vartoalossa.

Äänestä

Parempi on kiertää koko paikka turvallisen välimatkan päästä. Aseita siellä tuntuu riittävän vaikka 3. maailmansodan aloittamiseen. Väki on jotenkin "erikoista" vai miten asian kauniisti muotoilisi. Jos joutuisin iltapimeällä jonnekin Perhon sivuraitille, saisin varmaan sydänkohtauksen. Siellä on kaikkialla jotenkin pahaenteinen ilmapiiri, enkä nyt tarkoita susien aiheuttamaa hysteriaa.

Äänestä

En kyllä allekirjoita Suomen kuvalehden synkkää yleiskuvaa Keski-Pohjanmaalla. Jutun mukaan kaikki on huonosti, EU, maatalous, ylemmät virkamiehet ahdistelee lailla ja määräyksillä.

Kannattaisiko jokaisen ahdistuneen, vaikkapa ystävien/tuttujen avulla lähtiä lenkille. Jättää synkät ajatukset ja kävellä, juosta tai hiihtää. Jotta ihminen pysyy kondiksessa sen täytyy vähintään 3 kertaa viikossa harrastaa jotain jossa väsyy, hukkaa ja hengästyy.

Äänestä
  • En allekirjoita minäkään. Jutussa suorastaan hakemalla haetaan kaikki mahdolliset stereotypiat Eu-ikeen alle nääntyvästä maanviljelijästä. Olen itsekin alan hommissa, eikä ole pahemmin valittamista minkään asian suhteen. Lestadiolaisuus tuo tietenkin Perhon seudulle oman lisämausteensa. Sikäläisille se saattaa olla raskain painolasti.

    Äänestä

Miks ammuttiin ei ole vielä selvinnyt .
Ite liikun metsissä aseen kans ja ilman tietämättä syytä miks pitäs susia ampua.
Eilen mettää hiihtäessä törmäsin peuralauman temmellysjäkiin , mielenkiintoa
herätti Ne . Kuin myös se että moottorikelkan jälki kulki pitkin korpea rajalinjoista
välittämättä . Täyty olla ison talon omistaja ajannu ku päästeli siellä sun täällä
,,, varmaan oli luvat kunnossa .

Äänestä
  • >>>>Ite liikun metsissä aseen kans ja ilman tietämättä syytä miks pitäs susia ampua.

    Äänestä

Minä en tarvi juoppoo porukoiden krapula pelossaan rakentamia susipelkoturvaa.
Ei nois meiän mettisä liiku mitää sellaasta mitä vastaan ei vesurilla pärjäis.
Sielon Mummot ja Äireet iät ajat liikkunu joutumatta suren suuhun .

Mää liikun metis riisstan peräs ihan laillisin asein ja kevein mielin
a`vo mite maistuu suus laillisesti kaarettu riista !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kykknäpå+0 kirjoitti:

kun kukaan ei tunnu tietävän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu