O: SUOMI-HIRSIHUVILA TYP 58

vai1

Suomi-Hirsihuvila TYP 58
Vielä edellisestä sarjasta jäljellä 1 kpl hirsihuvila makuuparvella, -50% alennuksella nettohintaan 6.400 Eur!

Suomi-Hirsihuvila TYP 58

Puolitoistakerroksinen, kaunis hirsihuvila/hirsimökki, joka soveltuu erinomaisesti myös saunaksi tai pihataloksi. Käy myös rantasaunaksi useilla rantakaava-alueilla.

Rakennussuunnitelmassa on tupakeittiö, makuu-alkovi, sauna ja katettu terassi. Kokonaiskäyttöala ulkomitoin on 58 m² ja rakennusoikeusmenekki 25 m². Lämminala 1. krs 20m², 2. kerros 20², josta rakennusoikeuteen lasketaan 5m². HUOM! Huonejako ja sisätilajärjestely on esimerkki ja rakentaja voi itse muokata sitä haluamansa mukaan ikkuna- ja ovireiät huomioiden.

Hirsihuvilan perusrakenteena toimii tuplapontattu höylähirsi. Sydänsahattu höylähirsi (70 x 147 mm) ei juurikaan halkeile eikä siksi ime vettä, homehdu eikä lahoa. Tuplapontti takaa, että 50x6 mm saumanauhaa käyttäen huvila on riittävän lämmin normaaliin kesähuvilakäyttöön. Talviasuttavissa hirsihuviloissa käytetään esim. 125-150 mm sisäkoolausta ja vastaava määrä sellu- tai muuta villaa lisälämmöneristeenä. Eriste määrää on mahdollisuus halutessa kasvattaa tästä vastaamaan omakotitalomääräyksiä, esim. 225mm, jonka jälkeen seinän lämpöarvo on U= 0.17, joka vastaa 0.90 m vahvuista massiivihirsiseinää. Mikäli huvilaa ilmoitetaan käytettäväksi enintään 4 kuukautta vuodessa, voidaan eristevahvuudeksi valita esim. 50-200mm sellu- tai muuta villaa.

Hirsihuvila on helppo pystyttää. Hirsikehikon asennus muistuttaa talon rakentamista numeroiduista Lego-palikoista. Pakettiin kuuluvien kokoamiskuvien avulla kaksi riuskaa henkilöä pystyttää huvilan muutamassa päivässä vesikattoon asti. Tarvittaessa tehtaan asennuspalvelu auttaa puhelimitse.

1 kpl tätä mallia tehtaan paketissa -50% alennuksella nettohintaan 6.400 Eur! Hinta sisältää arvonlisäveron 24 % (kyseessä on lievästi värivikainen materiaali, mikä aiheutuu auringonvalon muuttaessa nipuissa olevien hirsien pintaa). Käsiraha 50 euroa. Maksuaikaa tarvittaessa 1-3 kuukautta, korko 60 euroa/kuukausi.

Olkaa hyvä ja maksakaa kaupan käsiraha tehtaan tilille 506002-22790 merkinnällä: TYP 58 käsiraha. Merkitkää lähetystietoihinne nimenne, osoitteenne ja puhelinnumeronne. Merkitkää edelleen mahdollinen korollinen maksuaikatarpeenne : Ma. 1, 2 tai 3 kk. Jos ette tarvitse korollista maksuaikaa merkitkää: Ma. 0 kk. Käsirahan maksamisen jälkeen lähetämme Teille kaupanvahvistuksen, arkkitehtikuvat ja kaikki muun materiaalin kirjeen välityksellä.

Ottakaa yhteyttä myyntiimme ja tervetuloa tekemään elämänne talokaupat, jossa säästätte selvää rahaa 6.400 Euroa!

Tutustu myös Tarjoukset -osiossa Laavuvaaran muihin hirsihuvilat malleihin, jotka ovat heti toimitukseen.

Myyntimme palvelee teitä henkilökohtaisesti seuraavista puhelinnumeroista. Samalla saatte tarvitsemanne tiedot ostopäätöksenne tueksi ja voimme yhdessä kartoittaa talomallin soveltuvuutta tarpeisiinne:

050-320 2222
040-763 1004
044-320 2222
03-437 7000 också på svenska





Edulliset ja laadukkaat hirsihuvilat, hirsimökit, hirsitalot, hirsiomakotitalot, hirsisaunat, rantasaunat: www.laavuvaara.fi ja www.L1.fi
Hinta: 6400
Yhteystiedot: H.Heino P.050-2694
J.Eklund P.044-3202222

0

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        129
        2158
      2. Ajattelen sinua nyt

        Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
        Ikävä
        26
        1688
      3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

        Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
        Ikävä
        12
        1289
      4. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        70
        1211
      5. Yritys Kannus

        Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
        Kannus
        12
        1157
      6. Oletko täällä mies?

        Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
        Ikävä
        88
        992
      7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

        Meidän suhde ei ikinä toimisi.
        Ikävä
        83
        866
      8. Mies kadonnut

        Kukas siellä kolarissa on kadonnut
        Kolari
        17
        857
      9. Kuin sonnilauma

        Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
        Kuhmo
        16
        751
      10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

        Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
        Lieksa
        107
        701
      Aihe