Voi kun joku taho järjestäisi vaihteeksi kirpputoritapahtuman, että saisi myydä ylimääräistä tavaraa pois. Kontion koulu esim olisi hyvä paikka. Ei Kelolle, siellä pimeää, ei näe, mitä on ostamassa.
kirpputori
tori-kirppu
31765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Vie Ekotorille myyntiin. Kyllä kauppa käy. Itse olen saanut sitä kautta turhan roinan pois. Vinkkinä sanon, ettei hintoja kannata laittaa liian korkealle.
En jaksa hinnoitella tavaramäärääni Ekotorille.
Laita pihakirppis, on valoa ja ei likaannu tavarat jos tippuu maahankin.
Kirpputori tapahtuma ois kyllä hyvä!
Kannattaa kysellä jos vanhempainyhdistys rupeaisi järjestämään kirpputoria tai koululaiset oppilaskunnanhallitus.
Lukiolla on tulossa kirppis huhtikuun lopussa.
Kiitos! Täytyypä käydä katsomassa mitä uudet ylioppilaat ovat saaneet 12 vuodessa aikaiseksi...
Voe vitun köyhät, bubuububuubuaaaahhhh
Lähetyksen kirppiksellä,keitaassa tavarat kasoissa tai laatikoissa.Alkaa ihmetyttää miksi tuo paikka ei siistiydy.Keskellä kylää ei meistä anna positiivista kuvaa.Aikaa näyttää olevan juoruiluun.Tavaroiden hinnat näkyviin.Nyt vetästään pärstäkettoimen mukaan hinta.Parhaat tavarat menee sisäpiirille hyllyn alta tai taka ovesta.Sellaistako on uskovaisten homma.
Pääasia on se, että siellä on kauniita naisia töissä...
Pitäjässä on Suomen kuuluisin ja paras kirpputori yhdistyksellä, täällä vaan kadehtitaan, juna kulkee-koirat haukkuu-ministerit kiittää .
Kamarimusiikkivieraat kehuvat Kuhmon hyvää kirpputoritarjontaa!
Kaikki muualta käyvät vieraani jotka käyvät yhdistyksen kirpparilla ihmettelevät ,miten on mennyt kirpparitoiminta siellä alaspäin .Ihmisten yhdistykselle lahjoittamat tavarat moneen kertaan kierrätettyjä niin hinta on silti niin suolainen ettei voisi kuvitellakkaan että kannattaisi ostaa edes naamiaisasuksi. Kuluneet astiatavarat myös miltei kallimpia kuin kaupoissa. Pitäähän tietenkin tämän johtajan saada se pienenpieni palkkansa kuitatuksi,kun tämän homman pyöritys on niin työlästä.
Minä tykkään käydä kirpputorilla monet kerrat viikossa en ostaakseni mitään, naisten peräpäiden vilkuilu on yksi syy ,e-villestä hankittu vakoilukamera tuottaa mainiota kuvaa ahteripuolesta etupäässä, toinen syy on että kirpparilla kuulee hyviä juoruja. Siinä menee rattoisati päivä pulkkaan ,ensin torille sitten pensakuppilaan ja välillä kirpparille, Tiedän pitäjän parhaat juorut kotiuduttuani ja ehtoolla katselen muistikortilta luontofilmejäni. päivästäpäivään vuodestatoiseen.
kyllä työttömmäin kirpputori on ykkösmesta alallaan täytyy homman pyörittäjiä kiittää kovasti ja kunnan kannattaisi valita vuoden yrittäjiksi ja hommata mitalit heille itsenäisyyspäivänä.
Jos muutkin hoitasi asiansa yhtähyvin kuin yhdistys olisi Kuhmo loistavassa kondiksessa.
On se yksi niin syötävän komea tyyppi yhdistyksessä.
Et kuitenkaan tunne häntä tarkimmin.. Voisi ajatuksesi muuttua takaisin Karhunpolun sfummille...
Varmaankin se, joka on velkasaneerauksessa, luottonsa menettänyt, palkittu katkeruudella, elää vihanneksilla ja juureksilla. Aina rahat loppu!
Kyllä minun tilillä fyrkkaa piisaa jos mies miellyttää muuten ettei teidän tarvitse pelätä mun hynän loppumista ,kasvissyöjäthän on älykkäämpiä kuin siankamaranpurijat,sutjakkaana salaatilla pidän itsenikin,vyötiäsmahaisia läskejä inhoan,eihän niiltä suju seksikään kuten meillä normaaleilla. On hän niin ihanan syötävä mies.
Kuhmo olisi tosiaankin loistavassa kondiksessa jos muutkin yrittäjät saisivat yrityksiinsä yhtäpaljon avustuksia kuin tämä yhdistys.Muiden yritysten on vaan pärjättävä omillaan ja jos konkurssi tulisi normaalien yrittäjien olisi veloista vastattava itse,mutta mitenkähän olisi yhdistyksen laita. Meiltä veronmaksajien pussista taas vietäisiin lisää, kuten yrityksen ylläpitämiseenkin.
Yhtistyksen saamilla tuilla työllistetään satoja ihmisiä, nuoria ja vanhoja.Estetään syrjäytymistä, avioeroja, itsemurhia, juopottelua, varkauksia, kiusaamista, korruptiota, panettelua, juoruilua, pilkkaamista, valehtelemista, demoneja, irtolaisuutta, haureudenharjoittamista, itsetyydytystä, tieltäampumista ja keskustapuolueen harhaopin haitallisuutta.
Keskustan vanhat harhaoppiset on menossa naton kanssa koiravaljakoilla lappiin eksymään. kunhan ei vaan rajan taa.Torjukaa.
Olisit ottanut yhden oluen vähemmän...
Ei tarvittaisi yhdistystä,kun yritykset palkkaisivat oikealla rahalla/palkalla töihin.
14.4. järjestää Kontion koulun 5. luokka kevät - tempauksen, jossa myös kirpputoripöytiä vuokrattavana!
voeko vanhasta jauhelihasta tehtystä lihapullasta saata temoonin
syö ihmeessä se parantaa sinut!
Kovapäinen ajaa formuloita kottikärryllä jota vetää poro.
Tulipa PottaWaltteri Williamssilla kaahailemaan
Kerro: kuinka viestisi kuuluu kirpputoriin...