Haemme Luotsia Porvoo-palstalle

Hei porvoolaiset!

Haemme nyt Porvoo-palstalle Luotsia. Luotsi on vapaaehtoisesti toimiva aktivoija, joka huolehtii keskustelupalstan viihtyisästä tunnelmasta ja yhteisön jäsenten välisestä hyvästä hengestä. Luotsiksi voidaan valita rekisteröitynyt käyttäjä, joka on aktiivinen yhteisön jäsen, ajatuksia herättävä keskustelija sekä positiivinen luonne. Hän osallistuu aktiivisesti keskusteluun ja valvoo samalla keskustelupalstan toimintaa sekä auttaa Suomi24 Ylläpitoa sääntöjen vastaisen sisällön poistamisessa.

Jos näet itsesi tässä tehtävässä, lähetä meille hakemus. Hae Luotsiksi täältä: http://keskustelu.suomi24.fi/s24moderator

Terveisin,
Mari
Suomi24

15

1386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt kaikki hakemaan Luotsiksi!! Saadaan palsta taas normaaliksi.

    • myös kiinnostunut

      Miksi kysymykseni poistettiin haku ajasta?Onko se JO päättynyt?

    • paljonko3

      tuntipalkka?

      • LEENA!

        VAPAAEHTOINEN.LUE. Eli ei palkkaa!


      • Jokirantanen
        LEENA! kirjoitti:

        VAPAAEHTOINEN.LUE. Eli ei palkkaa!

        Joko luotsi löytynyt? Entä varaluotsi?


    • umpimielinen

      Mihin täysin kuollut palsta tarvitsee luotsia? Kirjoittajia tämä foorumi huutaa aiheesta mistä tahansa.

    • lumet sulaa.

      heevatti sentään tänne mitään luotsia tartte ,Mari osaa poistaa tekstit!!!!!!!!!!

    • mikahan on vialla

      no kyllapa ne vaihtuvat tiuhaan

    • Kiusaaminen kuriin

      Yritin luotsiksi. Oikeamielisyys ei kelvannut, joukkokiusaajien sananvapaus on tärkeämpi hyve suomi24:ssä kuin ihmisten kärsimykset! Yhdellä palstalla yli puoli vuotta saatiin kestää julkista häväistystä luotsin onnellisesti salliessa kaiken! Lopulta, suuren itkun ja lukuisien poliisille valittamisien jälkeen, hän pitkin hampain poisti kunnianloukkaus viestit!

      http://www.adressit.com/suomi24ssa_nettikiusaaminen_kuriin

    • onnea yritykselle

      Mari Suomi24,Luotsin hakeminen ei näköjään onnistinut edes 2v.aikana ja palsta on täynnä sääntöjen vastaisia viestejä joten tämä aloitus voitaisiin poistaa kokonaan kun olette onnistuneet tehtävässä!

      • Anonyymi

        Pippeli


    • Anonyymi

      Porvoo on täysin kuollut kaupunki, siellä ei keskustella.

      • Anonyymi

        Mari vill du suga min pipeli ...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mari vill du suga min pipeli ...

        Nu sugar Mari på en pippeli ,,,


    • Anonyymi

      De är så hörligt ti knulla Pekka i röven ,,å sen sätta pippelin i muntaan ..

    Ketjusta on poistettu 138 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      81
      4054
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      24
      2851
    3. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      55
      2053
    4. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      221
      2044
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1446
    6. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1300
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      90
      1109
    8. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1091
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      57
      945
    10. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      906
    Aihe