Vaikeuksien kautta voittoon? | Fit
Vaikeuksien kautta voittoon? | Fit
4
136
Vastaukset
- Alisafit
Ihana Tanja ♥ kaikki jo pois saadut kilot ovat voittoa, senteistä puhumattakaan!!! Tosi hyvä blogi ♥ Tsemppiä!!!
- MinnaFit
Just näin!
- Meitä on moneksi :)
Onnea pudotetuista kiloista. Seuraavalla viikolla oli myös kilppari ihminen Laura joka pudotti sen 30kg...Todella yksilöllistä tuo on. Tsempit siis kaikille :)
- "uusi elämä"
Mullakin se kamala turvotus alkoi heti helpottaa kun sain kilpirauhaslääkityksen mutta nin monilla voi olla myös Wilsonin syndrooma, joka ei näy suomen testeissä. TYökaverini testautti suomalaisella erikoislääkärillä, joka tilaa tulokset jenkeistä ja siihen taas on T3 lääkitys, eli ihan eri kuin trämä. Suomessa lääkärit ei tiedä paljoakaan tästä hyvinkin yleisestä vaivasta.Mutta kannattaa taistella. kilpirauhasenvajaatoiminta.fi -sivuilla löytyy hyvää tietoa. Ei tarvii enää miettiö ainoastaan että on laiska yms. Mulle lääkkeet toi piristyksen, hiukset ei enää tipu ja paino on itsestään alkanut tippua 500-800g/kk. Mutta tärkeintä on ettei taivu masennusdiagnoosiin ennekuin kilpirauhasasiat on tutkittu. Olkaa periksiantamattomia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185858Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845472- 1253494
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin933462- 1211231
- 571177
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301112- 38909
- 45903
- 25859