Katontekijäporukasta tietoja??

Viime kesänä kainuussa liikkui katontekijäporukka, jonka nokkamies ainakin oli suomalainen, kainuusta. Onko kenelläkään tietoa mikä porukka ja mistä tavoittaa, on ainakin yhdeltä vanhukselta viety katon teosta nelinkeräinen hinta käyoään verrattuna.

Pitäisi vähän keskustella.
16605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kai siitä kuitista yhteystiedot löytyy?

Äänestä

Vanhus ei halua puhua asiasta ja ajattelin ensin hoitaa asiaa hieman itse. Ja tiedustella onko uhreja enemmänkin.

Äänestä

eihän ole puolangan porukka??

Äänestä

oli toissakesänä urakoinut lehtikankaalla ja tekijät oli olleet virolaisia. Oli luvannut kotitalousvähennyksen mutta myöhemmin oli selvinnyt etta sillä huijarilla ei ollut edes firmaa.

Äänestä
  • Virolaiset tekijät ja suomalainen kajaanilainen firma.

    Äänestä

joo no se on se sama mies se puolangan mies. siihen ei voi luottaa. linnakundi yms yms..

Äänestä

juu juu raptessa roiskuu ja mitatessa sattuu, sanoi meidän ukille kerran ränni miehet kun metrin mitta virheitä tekivät.

Äänestä

laitahan sähköpostia ni laitan tietoo.

Äänestä

Joku lestaporukka Kajaanista teki tarjouksen.Kolminkertainen hinta oli siihen nähden kun itse vieraalla teetätin.

Äänestä
  • Lestat ja muut ns. uskovaiset pahimpia koijareita

    Äänestä

Ettei olisi aateliset ollu liikkeellä tai muut kunikaalliset...

Äänestä
  • Jo tärppäsi! asian hoito jatkuu. Pitääkähän huolta vanhuksistanne, ei näköjään ole enää luottamista kainuun miehenkään moraaliin ja omaantuntoon. Jos nyt sellasta yrittäjällä on koskaan ollutkaan olemassa.

    Äänestä

Lehtikankaalla tekivät kattoremppaa viime syksynä. Viron kilvissä näkyi autoja olevan ja paikallinen kattofirma kait päsmärinä. Yhtenä aamuna ohi ajaessa näinkin sitten työsuojelu-Kemppaisen seisottamassa työmaata kun oli tainnu Eestin pojilla jäädä työturvallisuusasiat Tallinnan laivalle.

Äänestä

Toivottavasti nämä ketkut vanhuksia kusettavat yrittäjät saavat itse saman kohtelun vanhempana. On varmaan kiva käydä illalla nukkumaan kun on taas tehnyt niin v-n hyvää bisnestä varattoman vanhuksen kustannuksella.

Äänestä

Kyllä se on niin että jos firman nettisivulla edes kohdassa yhteystiedot ei ole ensimmäistäkään ihmisen nimeä, niin puhtaat ei ole jauhot pussissa. löytyyhän ne tiedot muutenkin mutta kyllä kelpo firma laitaa edes toimitusjohtajan nimen näkyviin, tai konttoristin.

Äänestä

Ota Oulusta katonlaittajat ovat hyviä,eikä ota kiskuri hintoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkkio vihjeestä kirjoitti:

Viime kesänä kainuussa liikkui katontekijäporukka, jonka nokkamies ainakin oli suomalainen, kainuusta. Onko kenelläkään tietoa mikä porukka ja mistä tavoittaa, on ainakin yhdeltä vanhukselta viety katon teosta nelinkeräinen hinta käyoään verrattuna.

Pitäisi vähän keskustella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu