Heips!
Sellaista kysyisin, että syövätkö teidän alle 2-vuotiaat leipää?
Meidän tyttö 1v9kk ei ole missään vaiheessa vielä tähän mennessä oikein leivästä välittänyt. Ei väliä mitä leipää, miten pehmeää tai onko lämmitetty tms.
Monilla tuttavilla tuon ikäiset syöneet leipää välipalaksi mielellään.
Meijän tytölle kun leivän antaa niin painelee vaa sormilla reikiä leipään ja vetelee sormella voit suuhun. Jos laittaa leivän päälle jotain niin juustot heittää pois ja jos sattuu olemaan makkaraa nii ottaa makkaran ja syö sen muttei leipää.
Leipä juttuja
7
165
Vastaukset
- ((:
heh, hauskalta kuulosti.
Kannattaa veitsellä tehdä pieniä paloa (pikkurillin kokoisia). Ei voi ainakaan ottaa voita pois. Meidän poitsu kans tykkää vaaleesta ja tummasta leivästä.
Herkku on kun sulattaa juuston leivän päälle ja pilkkoo napostelupaloiksi :) - nuorempimama
Heips!
Kiitti vinkistä! :) Tuota juuston sulattamista leivän päälle vois kokeilla.
Oon kokeillut tuota että antaa pieniä palasia mutta ei oikein ole kelvanna. - Ravinteikasta ruokaa
En ole meidän pienille pahemmin leipää edes tarjonnut, koska se on niin ravintoköyhää. Enimmäkseen välipalana on hedelmiä, kasviksia, luonnonjugurttia, viiliä, juustoa ja täyslihaleikkeleitä sellaisenaan.
- nuorempimama
Meilläkin nyt ollut hedelmät ja jugurtit pääasiassa välipaloina. Banaani ja omena maistuu parhaiten =)
- leipää kyllä..
meillä 1v ja 3kk tyttö syö leipää kans mielellään.. myös valipalaksi saa puolikkaan leivän ja jugurtin.. myös välillä hedelmiä, banaanista tykkää kovasti..
- kunnon ruokaa oltava
Meidän joka päivämme leipä on tässä:
Lisäaineleipä.
Ensin pelloille laitetaan keinolannoitteita, kasvintorjunta-aineita jne...
Vilja kuivataan ja jauhetaan ja lisäaineistetaan, jotta säilyy jopa vuodenkin varastossa ja sitten vielä siihen leipään leivonnan yhteydessä laitetaan lisäaineita ja gluteiinia, jotta saadaan hyvälle maistuva "pulla" aikaiseksi. - kunnon ruokaa oltava
n. 50% leipäviljasta tulee ulkomailta
Syökää luomua, jos syötte.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1976861- 1592026
- 1131678
- 511380
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001064Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6977Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251944- 41919