Valve-klassikot nyt Linuxille
. . .
862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No niin. Valve näyttää toteuttavan lupauksensa tuoda pelit Ubuntulle. Menee sitten sekin markkina-alue Microsoftilta alta. Ubuntu on nouseva pelialusta, kaikenlisäksi pelit toimivat ripeämmin Linuxilla kuin Wintoy-paskoilla.
"nee sitten sekin markkina-alue Microsoftilta alta."
Miten niin, miten pari 15 vuotta vanhaa peliä Ubuntulle vie markkina-alueen MS:n alta? Mikä se markkina-alue muuten on edes? Pelit Ubuntulla?
"Ubuntu on nouseva pelialusta, "
Millä planeetalla?
"kaikenlisäksi pelit toimivat ripeämmin Linuxilla kuin Wintoy-paskoilla. "
Tästä ei ole minkäänlaista näyttöä.
jo 93 peliä...
Mikkis tulee varastastamaan Ubuntu-idean, että älypuhelin toimii myös "tietokoneena telakassa", joten heillä ei riitä kiinnostus kehittää PC-käyttistä joka soveltuisi pelikäyttöön. Toinen asia on sovellus-kauppaan siirtyminen? Voit jo hautailla toiveet pelaamisesta tulevaisuuden windows PC:llä.
"Mikkis tulee varastastamaan Ubuntu-idean, että älypuhelin toimii myös "tietokoneena telakassa", joten heillä ei riitä kiinnostus kehittää PC-käyttistä joka soveltuisi pelikäyttöön. "
Miten niin?
"Toinen asia on sovellus-kauppaan siirtyminen? "
Niin?
"Voit jo hautailla toiveet pelaamisesta tulevaisuuden windows PC:llä. "
Dx 11.1
Nopeammin
http://muropaketti.com/valve-left-4-dead-2-pyorii-linuxilla-windowsia-rivakammin
Lue
http://www.gaming.fi/keskustelu.php?ketju_id=6844&kat_id=9998
Saa näköjään perunapoikapeli kaverin tubuttimissa. No siitähän se maailmanvalloitus taas alkaa......taas.....