Outlet village ja Tesco Lotus

Ovat ilmeisesti samalla suunnalla. Meneekö sinne lavataksia vai pitääkö järjestää oma kuljetus?
51872
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Menin ensin Ao Nangista bussilla Krabi Towniin (50 bathia) ja sieltä normaalilla taksilla Tescoon (300 bathia), josta kävelin Outlet Villageen. Motskarilla olisi päässyt 100 bathilla. Kuski odotti minua ja pääsin samalla kyydillä takaisin (300 bathia) ja Krabi Townista Ao Nangiin bussilla (50 bathia). Riippuu tietenkin ostoksista (itse olin vaateostoksilla) ja mielestäni Tescon reissu oli turha. Loppujen lopuksi ostin kaiken tarvitsemani Krabi Townin Vogue-tavaratalosta.

Äänestä

Tescoon ei kannata mennä kuin suurimmissa kaupungeissa. Krabin Tescon tarjonta surkea, turhaa ajan tuhlausta.
Me kiertelimme mopolla pitkät matkat Krabilla, pyörän vuokraus kannattaa, liikennekin hiljaista. Lavataksilla tuli kaupungissa piipahdettua, nappärää liikkumista tuokin. Itse ostoksiin varaan aina muutaman päivän Bangkokiin. Maaliskuussa on tarkoitus kolme päivää viettää Bangkokissa tulomatkalla etelästä, ostoksia tehden ja välillä altaalla oleskelen.

Äänestä

Menee lavataksi,hyppäät Ao Nangista valkoiseen lavataksiin rannan puolelta siinä lukee Krabi Town maksaa päivällä 50thb 6jälkeen 60thb Krabi Townissa menet kadun toiselle puolelle siintä lähtevät punaiset lavataksit jolla pääsee Big C Outlet,Tesko Lotus maksaa 30thb,takaisinpäin hyppää punaiseen lavataksiin samaltapuolen katua missä jäit pois,Krabi Townissa vaihda valkoiseen autoon pysäkki näillä sama autossa lukee Ao Nang mm,autoja kulkee n15min välein,viimeinen Krabista 22.00

Äänestä

me kävimme kaikissa kolmessa paikassa (big c, outlet village ja tesco lotus) tuktukilla, ao nangista lähtö ja paluu. tuktuk-kuskimme odotteli meitä ostostelumme ajan.
maksoimme koko porukka reissusta yhteensä 1200 bht, eli 300 bht/nenä (about 8e). emmekä todella pitäneet mitään kiirettä, aikaa koko reissuun vierähti useampi tunti.

Äänestä

Tänään teimme saman matkan, mennessä valkoisella lavataksilla suoraan Ao Nangista Tesco Lotukseen 100 bathia hengeltä. Paluu punaisella suoraan kahdestaan yhteensä 300 bathia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


similan1 kirjoitti:

Ovat ilmeisesti samalla suunnalla. Meneekö sinne lavataksia vai pitääkö järjestää oma kuljetus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu