Nuorisosäätiö asuminen

Maija2013

Olemme aviomieheni kanssa etsimässä asuntoa.Onko kellään kokemusta Tammistonsara talosta,eli Tammistonkatu 23?Minkälaista porukka asuu?Onko rauhallista,asuuko perheitä?

1

1446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+15

      " Työtä tekeville nuorille" - Loistava motto nuorisosäätiöllä!

      Paitsi että puolet asukkaista ovat somppuja, eli ton sloganin voi unohtaa.
      Jos olette kerrostaloon muuttamassa niin en suosittele, Eestit röökaa rappukäytävässä, kuivaushuoneessa lojuu somppujen rättejä muiden tiellä(jostain syystä he kuivattavat niitä n.3 päivää tai sitten se on vaan saamattomuutta who knows?) Lapsiperheet kolistelee lattioita ja paukuttaa seiniä, ihan luonnollista joo mutta pidemmän päälle ärsyttävää herätä aamuisin lattian paukutukseen. Porukka kuuntelee ryssäteknoa ja dokaa, woohooo! plus että saatte tuntea nenässänne somalimamujen iki-ihanan tuoksun, eli all in all voin todella lämpimästi suositella!

      itselläni kokemusta kahdesta eri nuorisosäätiön talosta, ehkä vain käynyt huonompi tuuri, mutta meininki ollut prikulleen sama molemmissa.

      onko käynyt mielessä asumis tai osaomistus asunnot, tai ihan jopa kokonaan oma? pääsisi ainakin mukavaan huusholliin:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe