Degun "aivastelu"/tuhahtelu???

Mun dedu aivastelee/tuhahtelee välillä...esim. joskus sylissä kun on tai jos yrittä kaivaa jonnekkin ja sitten ei pääsekkään... Mitä se mahtais tarkottaa?

Itse olen ajatellut että sitä harmittais kun ei pääse johonkin, Mutta en sitte tiiä...
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taitaa olla menny purua tai pölyä sieraimiin (:

Äänestä
  • en oikeen usko... se on vaan varmaan joku tapa osottaa mieltää, luulisin! Deguni saattaa "aivastella" jopa 20 kertaa tai pitemmän aikaa... Ilmeiseti se on joku viesti koska se aivastelee myös kun toinen on lähellä ja toinen sitte saattaa vastata....

    Onko joku huomanna et omat degunne tekis myös näin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


deguli kirjoitti:

Mun dedu aivastelee/tuhahtelee välillä...esim. joskus sylissä kun on tai jos yrittä kaivaa jonnekkin ja sitten ei pääsekkään... Mitä se mahtais tarkottaa?

Itse olen ajatellut että sitä harmittais kun ei pääse johonkin, Mutta en sitte tiiä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu