Moi! Tuli päivitettyä tänään uusin android 4.1.2 ja ei ollut oikein meikäläisen mieleen..
Kuinka saan puhelimeeni asennettua takaisin edellisen version 4.0.4???
Kuinka saan puhelimeeni asennettua takaisin edellisen version 4.0.4???
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
sama juttu tarvitsen pikaisesti apua olen aivan hukassa! auttakaa kiitos
Täh! Kuka haluaa pois Samsung Galaxy S II:ta huomattavasti graafisesti ja käyttöliittymätasolla parantavan, vakauttavan ja nopeuttavan 4.1.2 Jelly Bean päivityksen??? Minulla ei ole mitään huonoa sanottavaa tuosta, positiivista päinvastoin paljonkin.
Koska tämä näyttää ja tuntuu ihan hirveälle ydinjätteelle. Tunnin temunnut tuon kanssa, eikä mistään ota mitään tolkkua. Tuo on sentään jumalauta puhelin eikä mikään avaruusvitunraketti.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11201813
Tuolla on vastaus. Eriasia on että onko siinä järkeä. 4.1 korjaa tietoturva ongelmia ja se parantaa käyttöliittymää. Se on myös todennäköisesti SGS2 mallin viimeinen päivitys. Jos puhelin on alkanut jumittelemaan päivityksen jälkeen niin kokeile hard resetiä.
ja tämä hard reset löytyy mistä?
ja mitä se tarkalleen ottaen tekee??
Tämän ohjeen avulla: http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html
Se siis palauttaa puhelimen tehdasasetuksille ja poistaa yleensä tökkimis ongelmat.
eli tuon jälkee olis normi ohjelmisto? vai? ja voiko tuohon luottaa että onko turvallista?
Tuon jälkeen siinä on siis edelleen tuo uusin ohjelmistopäivitys mutta siitä on poistunut kaikki omat tiedostot ja sovellukset. Sen tekeminen on turvallista. Eli siis onko tuo 4.1.2 sinun mielestäsi hidastanut puhelinta vai onko se muutenvaan huono?
muuten vaan huono jos totta puhutaan ! asensin se sitä enempää miettimättä päivällä (puhelin kun sitä herjasi) ja nyt kaduttaa ja toivon että saisin sen jotenkin pois kai sen jotenkin pois saa?
Teen ohjeet. Odota hetki.
voi kiitos toivottavasti toimivat/ luotettavat ovat!
ne ohjeet olisivat nyt kiperästi kivat!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11265271
Ohjeet näemmä tuli.
Mulla Galaxy S2 alkoi syödä akkua tuplasti nopeammin päivityksen jälkeen. Olen vaihtanut Cameron Sino'n 3200mAh akun, joka nosti 4.0.4:llä max latausvälin 2 päivästä 4 päivään. Nyt 4.1.2 päivityksen jälkeen syö akkua niin että 2 päivässä ollaan taas, tehoakullakin.
4.1.2:ssä on muutama muukin pikkuharmi, tai sitten en vain osaa. Ois pitänyt tajuta kieltäytyä päivityksestä.
4.1 päivitys paransi Androidin suorituskykykä joten sen takia akku voi kulua nopeammin.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487
Odinilla sisään ja lataat tuolta sen 4.0.4 firmwaren "nordic".
Ja näiden ohjeiden mukaisesti laitettuna takuu ei häviä mihinkään.
HUOM! Ohjeet on siis Galaxy S2:selle!
No kiinostas tietää mikä siinnä avaajaa jurppii?
Prosessi android.process.media on pydäytetty sanoo minun puhelin, kuvat hävisivät eikä kamera ja galleria enään toimi?
Onko enään mitään tehtävissä?
Latasin siis tuon puhelimen itse ehdottaman android 4.1.2
Kannattaa kokeilla hard resetiä: http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html
Se tosin poistaa kaikki omat tiedostot ja palauttaa tehdasasetukset.
Eli kuvien palautumisesta ei ole hivenenkään toivoa....?
Jos ne on hävinnyt puhelimen muistista eikä niitä näy tiedostonhallinnassa niin toiveita ei käytännössä ole. Niistä olisi pitänyt ottaa varmuuskopio ennen päivitystä.