Ennenäky/sattuma?

Vain sattumaa?

En ole lainkaan uskovainen mutta kävi näin: Ajattelin ukkiani joka on jo vanha. Yhtäkkiä mieleeni tuli että se varmaan saa kohta sydänkohtauksen ja äitini on hirveän surullinen. Noin viikkoa myöhemmin kuulin äidiltä että ukki oli saanut sydänkohtauksen! (On edelleen elossa). Voiko tämä olla vain sattumaa? Tuntuu aika puistattavalta että olisin oikeasti jotenkin aavistanut sen.

2

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miksi ei

      ei siinä mitään ihmeellistä ole. Ihminen on herkkä tuntemaan tulevaa, jos vain antaa ajatusten tulla vapaasti. Kyllä se on mahdollista, minullekkin monta kertaa sattunut samalla lailla (tosin ei juuri sydänkohtauksiin liittyen), vaikken ole aluksi niihin uskonutkaan.Itelle on ehkä vaikuttavimpia ollut mm. kissani tapaturma ja ennustukset mitä olen kuullut omasta tulevastani joskus.

    • lotto voittaja

      Voitin kanssa lotossa muutaman tonnin. Aika omituista kun en yleensä lottoa, mutta nyt lottosin ja ajattelin että voitan. Määrääkö sattuma lottonumerot vai henkimaailma. Itse uskon sattumaan ja todennäköisyyksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11626
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5499
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2797
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2415
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1881
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1865
    7. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      1839
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1764
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1516
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe