Luumäen takatukka, mitäs kuuluu?

Kaljupää

No mitäs sille viralliselle Luumäen takatukalle kuuluu? Eli arvasitte varmaankin; Kari Lahtiselle. Tuo alaluokan mies, jonka annettiin rikastua ja valtiovalta, varakkaat suvut ja poliissi laittoivat sitten topin asialle.

Rohveetta Hannu antoi neuvot ja takatukka kääri rahat tililleen. Vai onko takatukka noiden etsintäkuulutettujen joukossa? No vaikkei ookaan, niin rahat tullaan kyllä perimään valtiolle rikoshyötynä.

Vai yrittikö takatukka lehtikirjoituksillaan vakuuttaa muille syyntakeettomuuttaan ja bono fideään. Vai oliko takatukka sitten niin tyhmä, että uskoi Hannun keksineen laillisen rahanpainokoneen? Uskoiko, että nykymaailmassa voi tuplata (100%) sijoituksensa parissa kuukaudessa. Tai jopa saada 600% vuodessa? Kun nykyaikana voi saada 10% koron vuodessa. Niin uskoiko? Oliko tosiaan niin tyhmä? Että onko maailmassa rahantekosalaliittoja, joita salataan ns. alaluokalta.

Ja älkää yrittäkö kertoa sitten satuja forexista, josta tulee mukamas tälläisiä voittoja?

0

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yh:n pihalla aina eri auto

        Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
        Suomussalmi
        130
        3026
      2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

        kaivatullesi tähän alas 💕💕
        Ikävä
        223
        2961
      3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

        Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
        Ikävä
        79
        1896
      4. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        77
        1539
      5. Exän käytös hämmentää (taas)

        Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
        Sinkut
        238
        1403
      6. Milloin se sitten

        On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
        Ikävä
        48
        1138
      7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

        Kerro tai vaikene iäksi
        Ikävä
        99
        1031
      8. Helena Koivun rikosrekisteri

        Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
        Kotimaiset julkkisjuorut
        113
        950
      9. Sä tiedät rakas

        Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
        Ikävä
        48
        880
      10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

        Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
        Tv-sarjat
        6
        863
      Aihe