Tietäisikö joku mukavaa ja edullista majoitusta Düsseldorfin vanhan kaupungin lähistöllä? Onko tietoa miten pääsee Weezestä Düsseldorfiin sunnuntaisin? Kiitos etukäteen kaikista asiallisista vastauksista!
Mukavaa majoitusta Düsseldorfissa?
5
311
Vastaukset
- Saksan valloitus :)
Kukaan ei ole ilmeisesti koskaan käynyt Düsseldorfissa..harmi :(
- :-) :-( :-)
ihan varmasti joku on käynyt, itsekin olen viettänyt siellä viikon keväällä 2011. Tosin ei ole kokemusta matkustamisesta Dusseldorfin ja Weezen välillä, ja majoitus oli Oberkasselissa, joten vanhan kaupungin majoituksestakaan en tiedä. Julkinen liikenne toimi hyvin ja metrolla kulkeminen oli helppoa. Vanhassa kaupungissa tuli käveltyä muutamakin kerta.
- Saksan valloitus :)
Hienoa että joku siellä edes joskus käynyt :) Ois kiva tietää että mitä kaikkea mielenkiintoista sieltä löytyy? Aikaa ei ole kuin pari päivää mutta kyllähän siinäkin kerkiää kun tekee selkeän suunnitelman. Eli vinkkejä kiitos :)
- Saksan valloitus :)
Edelleen odottelen vinkkejä Düsseldorfiin,josko joku olisi siellä käynyt ja jaksaisi jotain vinkkailla? Kiitos!!
- Saksan valloitus :)
Kerron nyt vinkiksi muille mahdollisille Düsseldorfiin menijöille omat kokemukset.
Lensimme Weezeen ja sieltä oli samantien bussikuljetus Düsseldorfiin ( 14 €/hlö), samalla bussilla pääsi messukeskukseen ja Kölniinkin. Matka kesti 1,5 h.
Hotellimme oli Hotel Minerva Garni, 5 min kävelymatka siitä linja-autoasemalta, erittäin ystävällinen ja siisti hotelli, normi aamiainen ja tilavat huoneet. Ja hyvällä ja rauhallisella paikalla. Vanhaan kaupunkiin ja Reinin rantaan käveli 15 minuutissa. Yölläkin oli rauhallista ja turvallista kävellä takaisin hotellille.
Paluulento lähti aikaisin aamulla joten menimme Weezeen ensimmäisellä bussilla (lähti 3.30) ja se matka meni nopeasti nukkuen.
Ruoka ja juoma on halvempaa kuin Suomessa ja shoppailumahdollisuuksia pilvin pimein. Oikein mukava kuva jäi kaupungista, aivan varmasti palaamme sinne uudelleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891184Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.61967- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos77881EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta101828Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684