Mukavaa majoitusta Düsseldorfissa?

Saksan valloitus :)

Tietäisikö joku mukavaa ja edullista majoitusta Düsseldorfin vanhan kaupungin lähistöllä? Onko tietoa miten pääsee Weezestä Düsseldorfiin sunnuntaisin? Kiitos etukäteen kaikista asiallisista vastauksista!

5

416

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saksan valloitus :)

      Kukaan ei ole ilmeisesti koskaan käynyt Düsseldorfissa..harmi :(

      • :-) :-( :-)

        ihan varmasti joku on käynyt, itsekin olen viettänyt siellä viikon keväällä 2011. Tosin ei ole kokemusta matkustamisesta Dusseldorfin ja Weezen välillä, ja majoitus oli Oberkasselissa, joten vanhan kaupungin majoituksestakaan en tiedä. Julkinen liikenne toimi hyvin ja metrolla kulkeminen oli helppoa. Vanhassa kaupungissa tuli käveltyä muutamakin kerta.


    • Saksan valloitus :)

      Hienoa että joku siellä edes joskus käynyt :) Ois kiva tietää että mitä kaikkea mielenkiintoista sieltä löytyy? Aikaa ei ole kuin pari päivää mutta kyllähän siinäkin kerkiää kun tekee selkeän suunnitelman. Eli vinkkejä kiitos :)

    • Saksan valloitus :)

      Edelleen odottelen vinkkejä Düsseldorfiin,josko joku olisi siellä käynyt ja jaksaisi jotain vinkkailla? Kiitos!!

    • Saksan valloitus :)

      Kerron nyt vinkiksi muille mahdollisille Düsseldorfiin menijöille omat kokemukset.
      Lensimme Weezeen ja sieltä oli samantien bussikuljetus Düsseldorfiin ( 14 €/hlö), samalla bussilla pääsi messukeskukseen ja Kölniinkin. Matka kesti 1,5 h.
      Hotellimme oli Hotel Minerva Garni, 5 min kävelymatka siitä linja-autoasemalta, erittäin ystävällinen ja siisti hotelli, normi aamiainen ja tilavat huoneet. Ja hyvällä ja rauhallisella paikalla. Vanhaan kaupunkiin ja Reinin rantaan käveli 15 minuutissa. Yölläkin oli rauhallista ja turvallista kävellä takaisin hotellille.
      Paluulento lähti aikaisin aamulla joten menimme Weezeen ensimmäisellä bussilla (lähti 3.30) ja se matka meni nopeasti nukkuen.
      Ruoka ja juoma on halvempaa kuin Suomessa ja shoppailumahdollisuuksia pilvin pimein. Oikein mukava kuva jäi kaupungista, aivan varmasti palaamme sinne uudelleen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      48
      1261
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      83
      899
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      737
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      720
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      244
      630
    6. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      48
      543
    7. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      509
    8. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      176
      508
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      59
      486
    10. jumala ei auta hittojakaan..

      kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir
      Sinkut
      204
      483
    Aihe