Elikkä siis ihan kesä-heinäkuun vaihteessa olisi turkkiin tarkoitus lähtea, mutta kun ei osata päättää paikkaa..
ja kiinnostais tietää että onko tuolloin niin lämmintä että mahdollisuus ruskettua paljon?
Ja kun keskilämpötilaa olen katsonut niin sidessä keskilämpötila n. 34 kun taas sitten icmelerissä, marmariksessä ja kusadasissa "vaan" 31 niin onko se oikeasti totta että sidessä siis on lämpimämpää? (vaikka kyllähän sen näkee että se on etelämmässä) Ja missäköhän noista olisi paras ranta? ;)
Näitä hotelleja olen katsonut ja olisi kiva jos joltai löytyisi kokemuksia :)
Side: Blue Star – Irem Garden (FFFF)
Marmaris: Huoneistohotelli Kaptan (FFF)
Icmeler: Blue Star – Prince (FFFF)
Kusadasi: Huoneistohotelli Tuntas (FFF)
.. muitakin hotelleja saa toki suositella!
Reissuun olisi siis lähdössä 12- ja 15vuotiaat tytöt ja vanhemmat!
Iso kiitos jo etukäteen, jos jotkut viittisi vastata, siitä olisi suuri apu! :)
apua nopeastii! side, marmaris, icmeler vaiko kusadasi?? :)
4
613
Vastaukset
- minä
Olen ollut sidessä kesä-heinäkuun vaihteessa ja todellakin on lämmin ja saa rusketuksen. Lämpötila ollut jopa 40 eikä pienintäkään tuulta :) Ihanat rannat ja muutenki todella kiva paikka. Suosittelen. :)
- mie vaan
olin viime kesänä heinäkuun alussa marmariksessa ja lämmintä oli joka päivä yli 40 joten voin taata että tarkenee :)
- hippuu
Marmaris aivan ihana paikka. Kaikki Finnmatkojen hotellit/huoneistohotellit todella hyviä. Myös Icmeler viehättävä rauhaarakastavien paikka, jos sellaista kaipaatte. Varmasti lämpöö löytyy....
- 225588
Viime elokuussa 58 astetta ja ruskettu puolessa tunnissa. Eli EI kannata lähteä alle 50:n asteen, joutuu oottelemaan rusketusta ja kauan ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2183166Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3002748Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751798Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?401562- 1221356
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171250MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,101250- 1051249
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4171246