veitsi suussa

Eilen katselin Suomen master cheffii.
Onko nykyään tavallista,että veitsi laitetaan suuhun,,kammetaan evästä sillä suuhun?Näin teki tuomareista tää Toni..sukunimee en muista.
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole tavallista, jos on kuunnellut äidin neuvoja kotona pienenä.

Äänestä

Ihan samaa olen katsonut ja oikein kokkienkokkien tekemämänä. YÖK. He vaativat kaikenlaista osaamisat kilpailijoilta, mutta itse mokaavat yksinkertaisissa etikettiasioissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


potaattihuttu kirjoitti:

Eilen katselin Suomen master cheffii.
Onko nykyään tavallista,että veitsi laitetaan suuhun,,kammetaan evästä sillä suuhun?Näin teki tuomareista tää Toni..sukunimee en muista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu