Monesta kuvasta yksi iso kuva

lauren-tsia

Tarvitsen koneelleni kuvankäsittelyohjelman jolla pystyn liittämään monta kuvaa vierekkäin. Haluaisin tehdä ystävälleni yllätyksen ja koota vanhat muistot yhteen :)) En vain ymmärrä kuvankäsittelyohjelmista Mitään... :DD Joten APUAAA ! Helppo suomenkielinen ohjelma olisi mukava :)) Kiitos jo etukäteen! :))

4

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hemmynen

      kuinka monta kuvaa. Toivottavasti 2 tai 4 tai 6 vielä jotenkuten.

      vinkki, rekisteröidy digikamera.net/keskus sivulle ja pistä sinne vastaava kysely.
      toki voit laittaa myös että jos jollakulla olisi tahtoa yhdistää kuvat. yksityisviestillä ei voi kuvia lähettää, ainoastaan kirjoittaa tekstiä, siinä apu tulee sähköpostista.

      niin, minullakin on tarpeelliset ohjelmat, mutta hullu olisin jos tänne sähköpostiani alkaisin levittelemänään.

    • lauren-tsia

      ainaki 15 kuvaa :DD mutta kiitos vinkistä! :)

      • oinas on oinas

        Picasalla jonka voi ladata netistä voi tehdä kuvakollaasin, siihen mahtuu kuvia vaikka kuinka monta. ohjelma on ilmainen ja suomenkielinen.


    • hemmynen44

      jos kuvis tosiaan on 15, ehkä picasatyylinen kuvakollaasi näyttäisi parhaalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      270
      4683
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      29
      2841
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1419
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe