Ei taida1100 zeppeliinejä olla kovin paljon Suomenmaassa rekisterissä.
Alkaa olla jo aika harvinainen, ainakaan myyntipalstoilla, eikä noita liikenteessäkään juuri näe.
Kawasaki Zephyr 1100
6
466
Vastaukset
- iso mies
Ei tämän pastan pikkupoijat ole kuullutkaan kyseisestä mallista, täällä pyörii vain pikkukakaroita.
- z1.3
kawan zebhyriä ei taitu tuoda ollenkaa vaan taitaat olla tuonti pyöriä euroopasta ja en ole kuullu että olisivat mitään sen parempia kuin muut saman koon kawat mutta ei niitä joka kylässä oo. osta möhkö niin arvo säilyy..
- Zephyr-Ukko
Suomen rekisterissä olevien 1100-Zephyreiden määrästä ei ole minulla tietoja, mutta ko. pelistä voin rehellisesti todeta, että se on tosi mukava vehje!
Minulla on ollut Zephyr 1100 n. kymmenen vuotta. Saksasta tuotu. Pienet vaihteet "kolahtelee" vaihdettaessa, mutta se lieneen jonkinlainen perusominaisuus joka ei ilmeisesti kuitenkaan ole huolestuttavaa. - Zetor äijä
Omistan alle 20000 ajetun -92 Zetorin, japsituonti. Katsastukseen joutunee ostamaan lamppuja vai? Esim vilkut palavat äärivaloina. Luulen selviäväni niistä vaihtamalla yksikärkisen releen. Tiedoksi, että sytytystulppia on 8 kpl eli twin spark.
Mukava ajaa, tyyli on taas tulossa, eikös jammu tee vastaavan oloista pyörää?- kawjam
Minulla myös 1100 vm 92, olen kuullut, että Zephyrissä ja Xjr Yamahassa, ollut myös se, olisi samat tai samankoiset rungot ja ajotuntuma onkin samanlainen.
- max 120
Minulla zephyr 1100 -93. Pyörässä on riittävästi painoa, tuulenpuuskat ei heilauta.Kahdeksan sytytystulppaa pitää huolen siitä että bensankulutus on ihan hirveetä, varsinkin motarilla ajattaessa. Sateella moottori hyytyy. Johtuu siitä, että sadevesi pääsee ilmanottokanavia pitkin paineella sytytystulpan hatun alle. Sadeveden pääsyn olen estänyt laittamalla hieman strasselia ko. ilmanottokanaviin sateen ajaksi Se on estänyt moottorin hyytymisen, Parhaimmillaan pyörä on kaupunkiajossa aurinkoisena päivänä:)
Zerphyr on niitä pyöriä joka myös näyttää moottoripyörältä. Sen takia sen ostin. Englanninkielisellä Zephyr 1100 service manual avulla säästää rahaa kun tekee huollot itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082625
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,981849Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171631Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141495Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2781362Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita461194- 471126
- 1061001
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan53903- 85875