O: SUOMI-HIRSIHUVILA TYP 74

vai1

Suomi-hirsihuvila Typ 74
Talviasuttava hirsihuvilan perustoimitus. 6000 Euron alennuksella nettohintaan 6800 Eur!


TALVIASUTTAVA SUOMI-HIRSIHUVILA TYP 74


Kaunis hirsihuvila/hirsimökki, joka soveltuu erinomaisesti myös saunaksi tai pihataloksi.

1 kpl TYP 74 varastossa oleva hirsihuvila/pihatalo. TYP 74 perustoimitus puoleen hintaan! Ulkomitat katetun terassin kanssa 5,1m x 7,4m 1. kerros. 2. kerros yläterassin kanssa ulkomitoin 7,4m x 5,1m. Kokonaiskäyttöala 74 m2. Rakennusoikeusmenekki 34m2. HUOM! Huonejako ja sisätilajärjestely on esimerkki ja rakentaja voi itse muokata sitä haluamansa mukaan ikkuna- ja ovireiät huomioiden.

Käynti katetulta terassilta saunaan ja olohuoneeseen. Saunan takana on 1 kpl makuuhuone. 2. kerroksessa makuutiloja ulkomitoin 5,1m x 5,1m. Lämmin tila ulkomitoin yhteensä 52 m2.

Toisen kerroksen korkeus harjahirren päälle 2,3 m, räystässivuilta meneen nollaan. Ainakin 12 henkilöä voi majoittaa tässä rakennuksessa. Hirsityön korkeus 5,1 m, perinteinen 45 asteen kattokulma. Kaunis katsella!

Hirsihuvilan perusrakenteena toimii tuplapontattu höylähirsi. Sydänsahattu höylähirsi (70 x 147 mm) ei juurikaan halkeile eikä siksi ime vettä, homehdu eikä lahoa. Tuplapontti takaa, että 6x50 mm saumanauhaa käyttäen huvila on riittävän lämmin normaaliin kesähuvilakäyttöön. Omakotitaloissa ja talviasuttavissa hirsihuviloissa käytetään esim. 225 mm sisäkoolausta ja 225 mm sellu- tai muuta villaa lisälämmöneristeenä, jonka jälkeen seinän lämpöarvo on U= 0.17, joka vastaa 0.90 m vahvuista massiivihirsiseinää. Mikäli huvilaa ilmoitetaan käytettäväksi enintään 4 kuukautta vuodessa, voidaan eristevahvuudeksi valita esim. 50-200mm sellu- tai muuta villaa.

Jos merkitsette 2. kerroksen käyttöullakoksi, pienenee rakennusoikeusmenekki 26 m2:iin. 1. ja 2. kerroksen lämmin käyttöala on ulkomitoin 52 m2. Terassien kanssa käyttöalaa ulkomitoin 74m2.

Tämä rakennus sopii myös Suomessa jokaisen omakotitalon pihan kaunistukseksi sekä huvilaksi veden äärelle tai kuivalle maalle.

Hirsihuvila on helppo pystyttää. Hirsikehikon asennus muistuttaa talon rakentamista numeroiduista Lego-palikoista. Pakettiin kuuluvien kokoamiskuvien avulla kaksi riuskaa henkilöä pystyttää huvilan muutamassa päivässä vesikattoon asti. Tarvittaessa tehtaan asennuspalvelu auttaa puhelimitse.

6.000 Euron alennuksella nettohintaan 6.800 Eur! Hinta sisältää arvonlisäveron 24 % (kyseessä on lievästi värivikainen materiaali, mikä aiheutuu auringonvalon muuttaessa nipuissa olevien hirsien pintaa). Käsiraha 50 euroa. Maksuaikaa tarvittaessa 1-3 kuukautta, korko 60 euroa/kuukausi.

Olkaa hyvä ja maksakaa kaupan käsiraha tehtaan tilille 506002-22790 merkinnällä: TYP 74 käsiraha. Merkitkää lähetystietoihinne nimenne, osoitteenne ja puhelinnumeronne. Merkitkää edelleen mahdollinen korollinen maksuaikatarpeenne : Ma. 1, 2 tai 3 kk. Jos ette tarvitse korollista maksuaikaa merkitkää: Ma. 0 kk. Käsirahan maksamisen jälkeen lähetämme Teille kaupanvahvistuksen, arkkitehtikuvat ja kaikki muun materiaalin kirjeen välityksellä.

Ottakaa yhteyttä myyntiimme ja tervetuloa tekemään elämänne talokaupat, jossa säästätte selvää rahaa 6.000 Euroa!

Tutustu myös Tarjoukset -osiossa Laavuvaaran muihin hirsihuvilat ja hirsimökit malleihin, jotka ovat heti toimitukseen.

Myyntimme palvelee teitä henkilökohtaisesti seuraavista puhelinnumeroista. Samalla saatte tarvitsemanne tiedot ostopäätöksenne tueksi ja voimme yhdessä kartoittaa talomallin soveltuvuutta tarpeisiinne:

050-320 2222
040-763 1004
044-320 2222
03-437 7000 också på svenska





Edulliset ja laadukkaat hirsihuvilat, hirsimökit, hirsitalot, hirsiomakotitalot, hirsisaunat, rantasaunat: www.laavuvaara.fi ja www.L1.fi
Hinta: 6800
Yhteystiedot: H.Heino P.050-2694
J.Eklund P.044-3202222

0

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Korjaa toki jos...

        Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
        Ikävä
        28
        2673
      2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

        Oletko päättänyt etukäteen?
        Ikävä
        91
        1034
      3. Koetko sä mitään

        Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
        Ikävä
        58
        891
      4. Mies muistatko kun näit

        Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
        Ikävä
        66
        865
      5. olet kaiken rakkauden arvoinen

        Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
        Ikävä
        26
        837
      6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
        Suomalaiset julkkikset
        6
        817
      7. Olisi kiva

        Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
        Ikävä
        37
        800
      8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

        Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
        Ikävä
        64
        777
      9. Oot mun koko maailma

        Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
        Ikävä
        75
        714
      10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

        Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
        Ikävä
        135
        708
      Aihe