Esko Seppäsellä on hyvät aivot, hänet olsi pitänyt jo kauan sit

ten saada Suomen johtoon!

Kyllä Jyrki Katainen ja Jutta Urpilainen pitää vaihtaa.

Nyt Suomi maksaa jo Tanskankin puolesta jäsenmaksua,

jo pitkään maksanut Ruotsin puolesta ja

Englannin ja monen muun.

Kyllä on aivan uskomattoman typerää: suomalaiset eivät
edes pyytäneet maksualennusta, vaikka Tanskakin pyysi ja sai !

zzz
22124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

SAKSALLEKIN jäsenmaksualennuksia!

Äänestä
  • lukkoon, meiltä menee rahat sinne, ja ITSE maksamme maatalaustuetkin vielä, muut maat saavat EU:lta.

    Äänestä

  • 7 vuodeksi lyöty kirjoitti:

    lukkoon, meiltä menee rahat sinne, ja ITSE maksamme maatalaustuetkin vielä, muut maat saavat EU:lta.

    Nyt tulee mafiapomo Berlusconi valtaan Italiassa.

    Turvattomuus lisääntyy täällä Suomessa, EU:n riistämässä maassa.

    Äänestä

OOTTAKAAHAN kun tulee seuraavat vaali,
suomen kansa näyttää EU mielipiteensä nyt selvästi,
kokoomuks ja SDP on surkeita fanttasia puolueita, niitä EI kukaan ENÄÄN äänestä,
suomen ON saatava jämäkät ÄLYKÖT johtoon jotka oikeesti ovat asioista perillä,

Äänestä

Johan Ahtisaarikin otti kantaa Suomen asioiden hoitoon työmarkkinoilla.
Vasenlaita jarruttaa tietämättömyyttään asioiden hoitoa, hallitus on virkeä ja pysyy ajan hermolla mutta??
Ihme ja kumma kun eivät vielä lakkoile ;-)))))?

Äänestä
  • Niin lakkoillako pitäis -- työläinen ( kunnon) ei lakkoilekkaan turhaan , me ovat nykyään hyväpalkkalaiset jotka lakkoilee .
    Mutta mitta se tulee joskus täyteen Duunrillakin

    Joku valittaa eläiden maksuista -- hän joka on tyotä tehnyt ikänsä on kyllä eläkkeensä itse tienannut . Ansaittua se on kaikki .

    Nyt eläke laitokset jotka keräävät eläke rahat - sijoittaa niitä huonosti . sinne ne katoo jos ei osata niitä pitää suomalaisissa kohteissa , jotka ei mene konkkaan niinkun nyt Talviraaralla meinaa käydä -- sinne kuulemma nyt autetaan ylös eläkekassoista .

    Äänestä

ikävä juttu toi huijaus juttu, varsinki pienellä eläkkeellä elävälle,

viimeste kaksivuotta on hinnat noussu aivan liian lujaa, kauppa laskut on selkeäsi tuplaantuneet ainaki meikälle,

vielä 2 vuotta sitten pärjäsi hyvin pienellä eläkkeellä, nyt menee tosi tiukaksi kuukauden menojen kanssa selviäminen,,

turvattomalta tuntuu tuleva vanhuus,

Äänestä

eivät Jyrki Jutta ja Stubb sitä ymmärrä valtavine tileineen
ja uutta pukkaa joka kk.

Äänestä
  • vielä maan johtoon. Viisaammat ja paremman pään omaavat olisi saatava asioihimme kiinni, oikein itsepintaiset parhaat.

    Äänestä

  • Liian nuoria ovat kirjoitti:

    vielä maan johtoon. Viisaammat ja paremman pään omaavat olisi saatava asioihimme kiinni, oikein itsepintaiset parhaat.

    ens kerral pääministerix ja vv-ministerix! Nii et Berlusconikin säikähtää! Ja oikein itsepintaisia!

    Äänestä

parempi kuin kiltit kiiltokuvapojat, jotka eivät osaa laskea oikein hyvin.

Äänestä

Seppäsellä on aina ollut huomiotaherättävä järjen käyttö.

Äänestä

Mistä olet saanut kykysi määritellä tyhmät ja viisaat?

Akateemisesti sivistyneet ovat sinusta tyhmiä paitsi kommunisti Seppänen.

Äänestä
  • viimeviikkoisen A-studion missä Seppänen tiesi kaiken muita paremmin, Timo Soini kyllä myöskin.
    En tiedä puolueista, onkohan yksityinen ihminen niiden vanki.
    Tuskinpa vain. Todella fiksu mies!

    Äänestä

ei mitään eläkeukkeleita Suomen johtoon

Äänestä
  • nuorten poliitikkojen kykenemättömyydet.

    Äänestä

edelliseen jatkoa,
katainen EI ole niitä ihmisiä joilla olisi älykkys päällimäisenä,
ei päämisterin sovi elää fanttasia maailmassa,
kyllä politiikka on totisinta työtä suomen kansan hyväksi,
Katainen on aivan liian impulsiivinen pää pilvissä eläjä tyyppi, EI sovi noin suureen tehtävään, suomi tarvitsee JÄRKEVÄN jalat maassa ja järki tallessa olevan päämisterin,
liikaa tyhmyysiä on jo tehty, niitten korjaaminen vie vuosia jos niitä voi edes korjata,
suomi kärsii aivan liian suurista EU maksuista,,

Äänestä

huomata nuo puolueiden karsinat, joihin ihmiset on jo lapsina pakotettu ja veräjä lukkoon. Kammottavaa! Ihmisiähän meidän luulisi olevan, ja omat aivot päässä, kellä hyvät, kenellä huonot.!

Äänestä

EU politiikka alkaa jo tympimään pahemman kerran, on niin sekavaa ja puhutaan mitä sattuu,
kansamme tuelvaisuus on todella huterissa käsissä,

pikkusen nauratti tänään, kun Katainen sanoi haastattelussa, kun kysyttiin kuka menee EU seuraavaan suureen kokoukseen,,,,,
Katainen sanoin
" ME ISÄNNÄT "
toimittaja kysi ketä ne isännät ovat, niin Katainen sanoi " MINÄ ja STUB "

meillä on siis ISÄNNÄT toimessa, vastaavat koko kansan hyvin tai huonoat voinnista,,,

Äänestä
  • on siinä meillä isännät. DD

    Äänestä

Täällä joku mainitsi nuoret, jotka ei osaa laskea. Jälleen kerran mainitsen, että EU:n "kokouksessa" oli mukana ammattitalousmiehet, jotka nimenomaan olivat laskemassa, mikä on Suomelle kyllin edullista noissa EU:n maksuissa ja palautuksissa. Ei siellä Katainen ja Stubb mitään laskeneet, hyväksyivät ammattitaitoisten laskelmat.

Se vaan on kumma, että täällä ollan haukkumassa tyhmäksi ihmisiä, jotka koettavat parhaan kykynsä mukaan hoidella asioitamme. Arvostelijoita riittää, mutta tuskin itse osaisivat edes vastailla lehtimiesten kysymyksiin kuten Katainen tänään radiossa. Kuuntelin kyllä ihaillen, että kaikkeen löytyi vastaus, eikä mennyt ansaan lehtimiesten ja-naisten hankaliinkin kysymyksiin.

Kyllä hänellä on laaja asiain tuntemus. Tehkääpä itse perässä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


zzz... kirjoitti:

ten saada Suomen johtoon!

Kyllä Jyrki Katainen ja Jutta Urpilainen pitää vaihtaa.

Nyt Suomi maksaa jo Tanskankin puolesta jäsenmaksua,

jo pitkään maksanut Ruotsin puolesta ja

Englannin ja monen muun.

Kyllä on aivan uskomattoman typerää: suomalaiset eivät
edes pyytäneet maksualennusta, vaikka Tanskakin pyysi ja sai !

zzz

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu