Erkki Laatikainen on poissa

Sanomalehti Keskisuomalaisen päätoimittaja, professori Erkki Laatikainen on kuollut. Hän menehtyi nopeasti edenneen sairauden murtamana tänä aamuna kotonaan Jyväskylässä. Pohjois-Savossa Kaavin Rovevaarassa vuonna 1946 syntynyt Laatikainen oli kuollessaan 66-vuotias
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/professori-erkki-laatikainen-on-poissa/1298536
10246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oliko EL punainen toimittaja.yleensä noi 1940 syntyneet ovat lähes kaikki punaniskojakin .

Äänestä

Lipposta lainaten; "Maakuntia terrorisoiva satraappi!" Putoshan se kynä vihdoin Erkinkin kädestä. Kepeät mullat ja kaikesta huolimatta lämmin osanotto omaisille.

Äänestä

Paavi kokelas väyrynen ja pyrkyri pekkarinen olivat EL kätyreitä ja KSML rahoja kytsiin itelleen. kaikkonen hyvässä opissa em.

Äänestä

Tais EL olla punasempi ku lenin itse.

Äänestä
  • Noh, noh, eihän Erkki mihinkään ole mennyt, tuossahan hän juuri meni faijan puhutteluun ja tulotarkastukseen. Terv. Jeesus

    Äänestä

  • Saa nähdä mihin..... kirjoitti:

    Noh, noh, eihän Erkki mihinkään ole mennyt, tuossahan hän juuri meni faijan puhutteluun ja tulotarkastukseen. Terv. Jeesus

    Juuri tulleen tiedon mukaan on päässyt sisään äänestyksen jälkeen, vain Johannes Virolainen esitti eriävän kannan. Saa tehtäväkseen kolumnistin osan Henki ja Elämä - lehdessä. Terv. P Pietari

    Äänestä

Oliko matkassa paavo ja vuokko muki ja vai väyrysen jalasmökki?

Äänestä
  • Kekkonen ei voinut osallistua äänestykseen koska hänen oli vartioitava kuuman puolen porttia. Siellä olisi ollut myös kovasti kuulemma käyttöä teräväkynäiselle journalistille. Lehden nimi jääköön mainitsematta.

    Äänestä

  • Mutta hyvä näin kirjoitti:

    Kekkonen ei voinut osallistua äänestykseen koska hänen oli vartioitava kuuman puolen porttia. Siellä olisi ollut myös kovasti kuulemma käyttöä teräväkynäiselle journalistille. Lehden nimi jääköön mainitsematta.

    No, sano nyt vaan, Veikkaaja - lehti, valehtelijain klubin äänenkannattaja.

    Äänestä

JKL ei kannata noita punikkeja nostella seinille. esim. pekka kettunen.laatikainen saati pekkarinenenkaan. samaa peeeeeeeeeetä eri paketissa. 1940 luvulla syntyneitä punaniskoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkin muistoa kunnio kirjoitti:

Sanomalehti Keskisuomalaisen päätoimittaja, professori Erkki Laatikainen on kuollut. Hän menehtyi nopeasti edenneen sairauden murtamana tänä aamuna kotonaan Jyväskylässä. Pohjois-Savossa Kaavin Rovevaarassa vuonna 1946 syntynyt Laatikainen oli kuollessaan 66-vuotias
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/professori-erkki-laatikainen-on-poissa/1298536

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu