Kaverini meni maailman vanhimpaan ns.vipuun eli otti Kuubalaisen naisen riesakseen
ja meni vielä naimisiinkin. Nyt on gringolla rahat loppu/vähissä ja vielä NS. serkkukin
saapui tänne Suomeen hänen elätettäväkseen.
EI NAISTA KUUBASTA
20
1160
Vastaukset 20
- masi56
Samoin minun tuttavani.
Koko suvun sai elätettäväkseen.
Me kaikki olemme sanoneet hänelle miten asia on mutta eipä se auta. - Joo joo
Uskokoon ken haluaa,,,
- darkpippari nam
ärsyttääkö kun et itse saa tummaa naminami piparia
- Castro the Aisa
Kuubalaiset naiset ovat mukavia ja sopivan tempperamenttisia mutta en ymmärrä miksi niitä pitäisi tänne siperiaan kateellisten ja umpimielisten suomalaisten keskelle raahata.
Itse muutattaisin sinne aurinkoiselle saarelle mielelläni.- Ei sinne
niin vain muuteta.
Kuuba on diktatuuri ja tarkoitettu vain Kuubalaisille. Ei gringot edes avioliiton kautta siellä kauan saa oleilla.
- Castro the Aisa
Santiago de Cubassa asustaa suomalainen torvensoittaja.
Ja olihan Kuubasta kade Folkekin siellä jokin aikaa ennen Panamaa.
Mutta rajoituksia varmaan on jos ei ole ystäviä oikella tasolla.- Folke kertoi
jossain ohjelmassa, että Kuuba on tarkoitettu kuubalaisille ja hän joutui lähtemään Panamaan, vaikka on naimissa kuubattaren kanssa,
- Leo591
Me miehet kyllä valitettavasti gringoina olemme heille.
Pääsin ison työn tuloksena eroon gringona olemisesta mutta rahaa on palanut
ja paljon. - Uggo78
Itselläkin ollut nainen tuolta. Ero tuli, mutta en kadu mitään. Espanjan oppi, maahan tutustui ja oli sitä ihan kivaakin matkan varrella. Ihania naisia ovat kyllä naiset Karibian (en väitä ettei olisi muuallakin).
- yks_halpaan_mennyt
Mulle kävi samanlailla kuin ap. GRINGONA sain olla 3 vuotta.
Rahaa, rahaa vain pyysivät.- Mitäs annoit
itse annoit.
Et olis antanut, nussinut vaan, mutta annoit.
Pöljä!
- Los extranjeros
Joo, juttuhan menee näin: kaikkialla maailmassa on naisia, useimmiten nuoria, jotka haluavat maistaa jotakin uutta ja ihmeellistä. Näin erityisesti monissa kehittyvissä maissa. Kuuba ei ole poikkeus.
Ulkomaalainen, vaalea mies on Kuubassa huomiota herättävä, kyseessä voi olla varakas turisti tai vaikka hyvinkin rikas bisnesmies. Monelle naisella tällainen mies edustaa helppoa tulevaisuutta tai matkalippua ulkomaille.
Kuuban vaikeina aikoina, erityisesti 1990-luvun aikana (NL-tuen loppuminen, USA:n sanktioiden kiristyminen) tämä "ulkomaalaisten rahojen metsästys", eli paikallisittain "jineterismo" hioutui taiteenlajina aivan uudelle tasolle. Espanjaa osaaville suosittelen lämpimästi aihetta viihdyttävällä ja humoristisella tavalla käsittelevää kuubalaiskirjaa, Adios muchachos (Daniel Chavarria, 2002).
Jos lähtee ihanaista kuubatarta tuolta hakemaan, kannattaa ainakin piilottaa isommat rahat näkymättömille ja vaikuttaa mahdollisimman tavikselta. Reppureissaaminen, Suomi-Kuuba-seuran prikaatille osallistuminen (hieno kokemus) ja tavallisten ihmisten parissa kulkeminen voi kummasti lisätä mahdollisuuksia löytää "aitoja", juuri sinusta kiinnostuneita ihmisiä.
Perusjärjellä pärjää alkuun hyvin, jos uusi, Havannan keskustassa tunti sitten tapaamasi tuttavuus haluaisi sinun ostavan hänelle 50 euron latauslipukkeen kännykkään tai jotakin muuta vastaava, voi olla että olet "jineteran/jineteron" kanssa tekemisissä :D
Viva Cuba, mielenkiintoinen maa, aivan omanlaisensa! - Halpaan menin ...
Minä kyllä KADUN omaa tyhmyyttäni eli ihastus tekee sokeaksi.
Samanlaisia ne piparit ovat kaikilla naisilla ettei sen takia nyt kannata
rahojaan menettää niinkuin meikäläinen teki tyhmyyksissäni.
Nyt kun jälkeenpäin muistelen niin jo ihan alkuaikoina se rahan ja pelkästään
rahan pyytäminen oli karmeeta.Kai mulla oli aivot narikassa. Sitten niitä selityksiä
mihin milloinkin nainen MUKA tarvi rahaa. - 28x...
Me taasen Paven kaa mentiin kalliisti. Oltiin siellä vaan 10 pv sekä olimme varautuneet riittävillä rahavaroilla. Elimme kuin Kroisokset ja naisia oli altaalla kutsuttuna joka päivä ja kaikki erivärisiä. Ei tarvinnut naisista Paven kanssa tapella koska niitä riitti....
Ei ajateltukaan tyttöjä muuna kuin kertakäyttötavaroina. Joidenkin mielestä se on väärin muttta mitä sit? Eipähän kuluneet muut kuin siihen matkaan budjetoidut varat ja kaikki hymyilivät ja olivat onnellisia.
Muuten; en ole koskaan kuullut kenenkään ikinä milloinkaan koskaan saaneen kuubasta sukupuolitauteja. Ekan kerran koitin käyttää kumia mutta likka paiskasi sen meikkipöydän peiliin että läsähti... Sen jälkeen kumikulut nollaantuivat. En kyllä tiedä myydäänkö siellä niitä?- Matkamies Karibialla
Kyllä. Kumeja myydään ja taudit liikkuu ihan niin kuin muualla. Suosittelisin testeihin menoa.
- 28x...
Olen matkustellut aika paljon, toki ympärileikattuna joka auttaa asiassa. Kumia ei ole palanut ja testeissä käyty. Valitan mutta tauteja ei ole. Kyllä niistä täällä suomessa liikaa kohistaan; vrt viina ja tupakka. Ei kumeja käytetä enää missään maapallon kolkassa...
Tarkasta vaikka netin aikuisviihdepalstoilta.- senjorita3
Hyvällä tsägällä ei tarvitse kärsiä taudeista, mutta niitä kyllä riittää sielläkin! Ystäväni tuliainen oli hepatit c. Se on hepatit b:n lisäksi erittäin yleinen seksin ja verikontaktin kautta tarttuva tauti. Sitä ei välttis myöskään varsinaisissa sukupuolitesteissä testata, vaan täytyy pyytää erikseen. C ei kuulemma edes parane ja myös b voi jäädä krooniseksi... Että kantsii kuitenkin harkita kumien käyttöä, mikäli tällä kertaa "Paven kaa" selvisittte!
Ja koettakaa nyt ymmärtää, että tottakai teolette "miljonäärejä" heille! Kuten me naisetkin sikäläisille miehille, jotka ovat mestareita naisen käsittelyssä! Jäitä hattuun kuitenkin.... ;)
- 28x...
Kiitän vastineestasi senjorita3!
Olet tietysti oikessa verikontaktien suhteen. Vuosikymmenien kokemuksien jälkeenkään en ole ollut yhdessäkään yhdynnässä jossa molemmilta olisi veri lentänyt. Olen ehkä rauhallisempaa sorttia.... Pusutkin ovat olleet ilman puremisia.
Kerran yksi havannatar taisi puraista minua pakarasta mutta peilistä katsoin että veri ei tihkunut.
Siinä olet oikeassa että kuubalaiset miehet ovat rakastelun mestareita. Uskon sen johtuvan siitä että heillä ei ole elämänhallintaan liittyviä stressejä; lisäksi heitä ovat opastaneet jumalaiset kaunottaret jotka korvista vetäen ovat opettaneet ettei lipsutusta liian aikaisin lopeteta!
Toivotan senjorita3:lle ihania kuubanöitä! - ..kokemusta on..
Piparit ja pipareiden rahastus ei kylläkään eroa mielestäni millään muotoa missään. Ihan supisuomalainen nainen osaa samat temput ja elatusmaksujen vaatimisen käräjäoikeuksien kautta ja rahaa palaa siihen ihan samalla lailla ja loputtomiin.
Joten kateellisten horinoita jos kuvankaunis nainen viekoittelee ja siinä sitten miestä viedään niin nauttikaa olostanne, tämän yhden ainoan kerran täällä vain eletään.
tarinoita supisuomalaisnaisten vedätyksistä voi lukea erilaisten "Eromies"-, elatusvelvollisten jne sivustojen kautta ja jokaisella todennäköisesti on ainakin yksi epäonninen eromies tuttavapiirissään joka on joutunut supisuomalaisen naisen kusettamaksi ja rahastetuksi. - 28x...
Hra kokemusta on puhuu järkeä, sitä on joskus vaikeaa löytää !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 67799
- 113752
- 37706
- 130667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40609- 67589
- 27495
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58493Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142469Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 41432
- 68430
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0405Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys68401Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59395- 45393
- 35393
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti27384- 41380