miten aloitetaan

poikani 12v kuuli tai näki tässä kesällä tästä pelistä pätkän ja nyt kysyisinkin että miten tämä peli aloitetaan jostain ihan alusta vai miten?
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aloitetan tietysti ostamalla kaupasta kyseinen peli. Eli ihan tavallinen The Sims, Double Deluxe tai Triple Deluxe. Kun on se eka perus Sims, voi sen jälkeen ostaa myös lisäosia peliin. En kylläkään suosittele aloittamaan pelaamista nyt, koska ensi kuussa ilmestyy aivan uusi ja monin verroin parempi peli; The Sims 2. Kannattaa siis aloittaa pelaaminen siitä sitten.

Äänestä
  • Sims2 voi olla parempi grafiikassa,mutta paljon vaikeampikin se tulee olemaan.Muistuttaa lähinnä PS2 pelityyliä kuin helppoa sim1:stä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannaattaako kirjoitti:

poikani 12v kuuli tai näki tässä kesällä tästä pelistä pätkän ja nyt kysyisinkin että miten tämä peli aloitetaan jostain ihan alusta vai miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu