valuutanvaihto Eilatissa

Israel kutsuu

Olen lähdössä ylihuomenna 17.2. Eilatiin. Sekeleitä on vaihdettu jo valmiiksi, mutta mikäli pääsevät loppumaan, niin missä kannattaa vaihtaa euroja sekelihin? Onnistuuko hotellissa ja minkälaisella kurssilla? Onko ketään muita mahdollisesti lähdössä 17.2. Eilatiin. Viikon reissu itsellä edessä

8

887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rumps

      Edullisimmat vaihtopisteet ovat linja-autoaseman ja postin kohdilla olevalla kadulla. Hotellin ja niiden edustalla olevan vaihtopisteen kurssi on huonompi.

    • Israel kutsuu

      Hyvä tietää. Hotelli johon olen menossa on Dan Panorama. En sitten tiedä kuinka pitkä matka siitä on sinne, mutta eiköhän se siellä selviä. Postista voi tietenkin lähettää postikortteja, mutta onnistuuko se myös hotellista ja paljonkohan kustantaa lähettää suomeen postikortti?

    • hyvin menee

      Rantakadulla on vaihtopisteitä. Posti on siellä mäkee ylös vähän kaempana.
      Postikortti onnistuu lähettää ihan lootaan laittamalla. Postimerkkejä saa luultavasti/muistaakseni ihan pikku kaupoista. Sht kohta samat hinnat kun suomessa kaikinpuolin.

    • israel fani

      tanaan tulin hotelli dan panoramaan. taa paiva menee ihmetellessa ja huomenna sitten vahan enemman kaupunkia tutkimaan. opas sanoi etta lentokentan toisella puolella olevassa supermarketissa ois 2-3 kertaa halvemmat hinnat kaikinpuolin kuin tassa hotellialueella. taytyy lahtea vahan kavelee ja kattomaan missa sita tanaan soisi illalla. paljon on porukkaa hotellissa. suomalaisia oli finnairin lennolla 139 ihmista.

      • Rallus45

        Puolihoito olisi hyvä vaihtoehto. Panoraamassa tosi monipuolinen bufee.
        Ei tarvi hakee ruokapaikkoja eikä arvuutella mitä annos sisältää, maksaa juomia erikseen, eikä tippejä.
        BIG niminen market lentokentän takana, hiukan kaukana, mutta on tosiaan paljon halvempi kuin hotellialueen marketit.
        Olen vaihtanut rahaa sillan pielessä olevasta kojusta. Keskustasta voi saada vähän enemmän mutta ei suurta eroa.
        Paikka on mukava, ei kerjäläisiä!


    • sinne vaan

      Rantakadulla on vaihtopiste, missä vaihdot käy näppärästi

    • tietämätön

      Mitenkäs siellä käy rahan nostaminen suomalaisella visa electronilla?

    • shlalom

      Itellä ainakin visa electron toimi ottomaateissa ihan hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5050
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4562
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4489
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      293
      1617
    5. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    6. 81
      1301
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1265
    8. 305
      988
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      810
    Aihe