Yllätyksekseni Kymenlaakson alueen vapaa-ajan aktiviteetteja tarjoavat yritykset kuten Kotkan ja Haminan kaupunkien omistama Uuperi tarjoaa nettisivunsa suomenkielen lisäksi vain venäjän kielellä. Missä on englanti?
Alueella tulee kuluvan vuoden aikana maijoittumaan suuri määrä englanntia äidinkielenään puhuvia henkilöitä, jotka aktiivisesti etsivät toimintaa vapaa-ajalleen. Helpoin ja halvin markkinointivaihtoehto alueen yrityksille olisi tarjota nettisivut myös englannin kielellä.
Toivoisin paikallisilta yrityksiltä aktiivisuutta ja kansainvälisyyttä myös muualle kuin itänaapurin suuntaan.
Markkinointivinkki alueen yrityksille!
Kääntäjänä toiminut
4
209
Vastaukset
- saunan taakse.
eihän täällä hyysätä kuin ryssiä vaan ja omien kustanuksella.
niinhän se menee töidenkin kans. niille pitää saada työtä ettei ole sossun listoilla, russitaan sille kunnolla näköjään
viitii kirjoitti:
niinhän se menee töidenkin kans. niille pitää saada työtä ettei ole sossun listoilla, russitaan sille kunnolla näköjään
kummasta saa isomman tuomion ilves-rus
- ruski idioot.
ennen kyykkyryssästä sai mitallin ja lomaa kun sen ampus pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1357260Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1075037Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753828KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa43327Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273094Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on102866Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni592671Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,552324Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu872128Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t322017