Ja tulee vielä tippumaan samoinkuin niskan asunnot, nämä alueet rakennettiin aikoinaan enson tarpeisiin. Niska ja rämpsälä elivät -70 luvulla täysillä nyt molemmat tekohengityksessä, tulevaisuus 0
0Äänestä
DEATH
TOTTA
0Äänestä
JyrkkäHönkämies
Yep! onneks tuo järvimaisema on korvaamaton..
0Äänestä
HerkkäJyrkkämies
Merkkejä kuplan puhkeamisesta? Asuntovelalliset ja ylihintaa asunnostaan maksaneet... VAPISKAA!!! Mitä luulette asuntojen hinnoille tapahtuvan seuraavan 20 vuoden kuluessa. Suuret ikäpolvet alkaa olla mullissa ja tyhjiä tönöjä löytyy vähän jokapuolelta. Tippuuko vai nouseeko hinnat? VAPISKAA!! Siinä sitä on sitten lainalle panttia. Toivottavasti ei nimesi ole keneenkään lainapapereissa. Hahaa! TULEVAISUUDEN NÄKYMÄT:(esimerkkinä vain) Maksoit 100 000( korot yms) eskoa tönöstä josta saat ehkä sen 50 000 myydessä. 20 vuotta aikaa korkeintaa. No toisalta 20 vuoden kuluttua se taitaa olla murheistasi pienin. Yep! ja Hep!
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja tulee vielä tippumaan samoinkuin niskan asunnot, nämä alueet rakennettiin aikoinaan enson tarpeisiin. Niska ja rämpsälä elivät -70 luvulla täysillä nyt molemmat tekohengityksessä, tulevaisuus 0
TOTTA
Yep! onneks tuo järvimaisema on korvaamaton..
Merkkejä kuplan puhkeamisesta? Asuntovelalliset ja ylihintaa asunnostaan maksaneet... VAPISKAA!!!
Mitä luulette asuntojen hinnoille tapahtuvan seuraavan 20 vuoden kuluessa. Suuret ikäpolvet alkaa olla mullissa ja tyhjiä tönöjä löytyy vähän jokapuolelta.
Tippuuko vai nouseeko hinnat? VAPISKAA!!
Siinä sitä on sitten lainalle panttia. Toivottavasti ei nimesi ole keneenkään lainapapereissa. Hahaa!
TULEVAISUUDEN NÄKYMÄT:(esimerkkinä vain) Maksoit 100 000( korot yms) eskoa tönöstä josta saat ehkä sen 50 000 myydessä. 20 vuotta aikaa korkeintaa.
No toisalta 20 vuoden kuluttua se taitaa olla murheistasi pienin.
Yep! ja Hep!