Caribbean World Resort?

Tuonne menossa ja toivoisin nyt saavani kommentteja siellä käyneiltä. Erityisesti ruokapuolesta, kuntosalista ja rannasta. Kaikki vinkit myös otetaan mielellään vastaan. Kiitos.
6285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Tripadvisorit on toki luettu, mutta ne pitää ottaa aina tietyllä varauksella riippuen kansalaisuudesta. Siksipä nyt kyselen tässä suomalaisten mielipiteitä asiaan. Tuolta löytyy laidasta laitaan kommenttia.

    Äänestä

  • Caribbean queen kirjoitti:

    Tripadvisorit on toki luettu, mutta ne pitää ottaa aina tietyllä varauksella riippuen kansalaisuudesta. Siksipä nyt kyselen tässä suomalaisten mielipiteitä asiaan. Tuolta löytyy laidasta laitaan kommenttia.

    Hei tultiin viimeviikolla yo. hotellista, oltiin ainoat suomalaiset sillä viikolla siellä. Hotelli koostuu 17 erillisestä kolmekerroksisesta rakennuksista, joka kerroksessa 10 huonetta. Huoneet isoja sänky todella mahtava n.2x3m upea kylppäri ja parveke jossa tuolit ja pöytä. Ranta on todella hienoa ja pehmeää hiekkaa ja haravoidaan siistiksi päivittäin. Aallot erittäin matalia veden lämpö n.22C ja loistava ja sopivan matala ranta lapsille. Rannalla koju mistä saa rantapyyhkeet ja kannattaa mennä ihan vasempaan päähän kyltin "no salesman" taakse niin myyntimiehistä ym. saa olla rauhassa ja rantabaarikin on ihan vieressä. Jos olet "allerginen" venäläisille tai paikallisille Egyptiläisille niin niitä riittä, meille se ei ollut ongelma. Ruokailupaikka ja aamiaispaikka on hälisevä meluinen suuri sali missä paikalliset ja venäläiset kantaa uskomattomia määriä ruokaa lautasella (kukaan ei voi syödä niin paljon)ja laittaa loput kassiinsa. Kannattaa joka ilta varata pöytä ala carte ravintolaan (Italialainen ja BBQ) siellä on rauhallista ruokailla ja ruokakin laadukkaampaa (eikä maksa mitään). Paikalliset alkojuomat ihan ok ja valko- ja punaviinkin juotavaa. Lämpötila oli vielä iltaisin aika viileä että kannattaa varata fleeceä tms. pitkähihaista/lahkeista mukaan. Ihan upea paikka, henkilökunta piti suomalaisista erikoisen hyvää huolta, ruokaa ja juomaa ihan tolkuttomasti, kannattaa varautua että muutama kilo kertyy lisää. Kuntosali oli spa.osaston yhteydessä ja laitteita näytti olevan joka lähtöön, ei testattu. Rannalla lentopallokenttä, sumopainiareena, hevosratsatusta, kameliratsastusta,petanquekenttä ja ohjattua jumppaa ym päivittäin. Loistava valinta hotelliksi!! Hyvää matkaa!

    Äänestä

Kiitos viestistäsi Juuri palannut! Olenkin olettanut, että ko. hotellissa ei paljon suomalaisia käy. Olen vähän allerginen kyllä venäläisille heidän itsekkään käyttäytymisen vuoksi, muutoin hotelli vaikuttaa hyvältä valinnalta. Mutta vielä pari kysymystä: saako näissä a la carte ravintoloissa tosiaan aterioida joka päivä eli ei ole rajoituksia? Yleensä on kerta per viikko tms. Ja oliko tarjolla myös terveellistä ruokaa, salaatteja ja hedelmiä? Ja sitten vielä, olen lähdössä matkaan yksin, onko siellä jotain baareja tms, jossa voi iltaisin "kohdata" ihmisiä, ettei tarvitse yksin nököttää kahta viikkoa? Päivät menevät nopeaan rannalla ja muissa aktiviteeteissa, mutta iltaisin aika voi tulla pitkäksi keskenään. Niin ja pitikö mennä rantaan varaamaan lavitsaa kukonlaulun aikaan?

Olen matkustamassa maaliskuun puolessa välissä ja suunnitelmien muutosten takia tämä tuli vaihdettua entisen tilalle vähän lennossa. Sitten kaikki matkat olikin myyty loppuun, joten tämän valinnan kanssa nyt pitää elää. Vähän alkoi arveluttaa nimenomaan noiden tripadvisorin kommenttejen jälkeen, mutta nyt tuntuu siltä, että tulossa on oikein hyvä ja rentouttava loma.

Äänestä
  • Italialaisessa ravintolassa oli keskiviikkoisin ns. kynttiläillallinen joka maksoi 10€ muina päivinä ala catrten voi varata ilmaiseksi. Salaatteja ja maukkaita keittoja löytyy joka aterialla. Lobby baarissa on kiva käydä yömyssyillä ja jos haluat niin disco on avoinna aina klo 2.00 asti eli kyllä siellä seuraa löytyy. Oli mm. tanssikilpailut ja karaoke laulukisat uima-allas baarissa. Rantapetejä on ihan riittävästi ei tavitse rannalta ainaskaan varata ja siellä on kyltit jossa niiden varaaminen kielletään. Pedit ihan siistejä, pesevät patjat viikottain ja varjokin löytyy. Ala cartessa on ensin noutopöydästä keitto ja sitten salaatit ja pöytiin tarjoillaan alkupalaksi esim. pizza ja pääruoaksi vaikka grillipihvi ja jälkiruoaksi noutopöydästä hirveä valikoima hed.salaatia ja kakkuja. BB ravintolassa tuodaan pääruoaksi oma hiiligrilli kanoineen ja lihoineen jokaiseen pöytään! Muista maitohappotabletit niin selviät ilman vatsatauteja kuten mekin. Maaliskuun puolessa välissä ilmatkin on jo lämpöisemmät että varmasti tarkenee. Hyvää matkaa!!

    Äänestä

  • juuri palannut kirjoitti:

    Italialaisessa ravintolassa oli keskiviikkoisin ns. kynttiläillallinen joka maksoi 10€ muina päivinä ala catrten voi varata ilmaiseksi. Salaatteja ja maukkaita keittoja löytyy joka aterialla. Lobby baarissa on kiva käydä yömyssyillä ja jos haluat niin disco on avoinna aina klo 2.00 asti eli kyllä siellä seuraa löytyy. Oli mm. tanssikilpailut ja karaoke laulukisat uima-allas baarissa. Rantapetejä on ihan riittävästi ei tavitse rannalta ainaskaan varata ja siellä on kyltit jossa niiden varaaminen kielletään. Pedit ihan siistejä, pesevät patjat viikottain ja varjokin löytyy. Ala cartessa on ensin noutopöydästä keitto ja sitten salaatit ja pöytiin tarjoillaan alkupalaksi esim. pizza ja pääruoaksi vaikka grillipihvi ja jälkiruoaksi noutopöydästä hirveä valikoima hed.salaatia ja kakkuja. BB ravintolassa tuodaan pääruoaksi oma hiiligrilli kanoineen ja lihoineen jokaiseen pöytään! Muista maitohappotabletit niin selviät ilman vatsatauteja kuten mekin. Maaliskuun puolessa välissä ilmatkin on jo lämpöisemmät että varmasti tarkenee. Hyvää matkaa!!

    Kiitos todella paljon vastauksestasi. Nyt voin unohtaa kaikki epäilyt ja odotella hyvillä mielin matkaa! Kaikki vaikuttaa just hyvältä mun tarpeisiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Caribbean queen kirjoitti:

Tuonne menossa ja toivoisin nyt saavani kommentteja siellä käyneiltä. Erityisesti ruokapuolesta, kuntosalista ja rannasta. Kaikki vinkit myös otetaan mielellään vastaan. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu