Miksi tämä tällainen palsta on edelleen täällä netin täytteenä?
Lyhyt kysymys
10
379
Vastaukset
- egoilua
jotta voisi löytyä mis kuivakäymälä ym.ekoilua jos ei tahdo sontia puhdistettuun veteen?lomallakaan.
- Siinä se
Kaikkiko näille pitää kädestä pitäen opettaa? Osta se käymälä rautakaupasta ja kanna selässäsi niin siinä se sitten sinulla on kun tarvitset.
- ekkoak
Siinä se kirjoitti:
Kaikkiko näille pitää kädestä pitäen opettaa? Osta se käymälä rautakaupasta ja kanna selässäsi niin siinä se sitten sinulla on kun tarvitset.
Ollen pienituloinen,saanko rahoituksen täältäpäin,vaim hajenko sossusta.Kätevä juttu tuo repputoiletti!Lähdenkin rautakauppaan?Minne lasku lähetetän?
- Kaikkea sitä on
Tämä tämmöinen palsta näyttää siis edelleen olevan täällä. Hyvää yötä.
- Ekomatkailu lienee..
..sitä, että kulutetaan mahdollisimman vähän luonnon varoja ja matkataan jo olemassa olevilla kulkuvälineillä. Polkupyörä, rinkka ja teltat, siitä vaan maailmaa kiertämään. Taikka rahtilaivaan mukaan maailmalle. Oma purjevene ja kiertämään maailmaa.
Eipä paljoa tarvitse matkailuun uhrata, jos polkupyörällä lähtee liikkeelle. - Köyhän mah-
dollisuus nähdä, kokea maailmaa on matkustaa, liikkua, yöpyä halvalla, sanottakoon sitä sitten vaikka ekomatkailuksi, mutta köyhälle se on ainoa mahdollisuus. Polkupyörä ja retkeilyvälineet sekä kova kunto (ei saa kaupasta) lisäksi erätaidot, luonnontuntemus jo ollaan vahvoilla. Tällä "kaavalla" kun mennään niin varmasti myös nähdään ja tiedetään myös jotain, Ei välttämättä tarvitse sitä kutsua ekomatkailuksi, ellei se ole tietoisesti harkittua, valittua.
- Köyhän asialla
Köyhä voi tehdä vaikkapa näin. Voi lentää Turusta kympillä parilla Puolaan, viettää ihanaa rantaelämää maassa joka on tavalliselle ihmiselle vielä selvästi halvempi kuin meikäläinen K- ja S-saalistajien Suomi ja kokea sellaista aitoa ystävällisyyttä, joka sekin on Suomessa itsepalvelua. Ei siihen tarvita mitään luonnontuntemusta eikä erätaitoja välttämättä vaikka onhan siellä toki luonnonsuojelualueitakin. Siitä vaan, Puola on hieno matkailumaa ja siellä kun käyt niin varmasti myös näet ja tiedät jotain, kuten tuo edeltäjä tuossa sanoi.
- Turhaan
Matkailusivusto on uudistettu. En ymmärrä miksi tämä palsta tänne jäi.
- Mikä nyt turhaa on
No tuota, onhan tuolla yhteiskuntaosiossa palstoja sellaisille pellepuolueillekin, joita ei todellisuudessa ole edes olemassa. Sitten on autopuolella karavaanaripalsta, jossa keskusteluissa ei ole pitkään aikaan ollut mukana ensimmäistäkään karavaanaria. Niin että kyllä Suomi24 hölmöistään huolen pitää.
- Lyhyt_vastaus
Samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki912933Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from862420Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä362237Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752228Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71746Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue131486- 831267
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81150- 691097
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191064