Kainuun Sanomiin tulossa nuori, uusi , kainuulaisten tuntema päätoimittaja. Pirttijoki. Hyvä niin. Mutta kun olen tarkka rahoistani niin yli 1600(mummonmarkkaa) vuodessa lehdestä tuntuu turhalta sijoitukselta, toistaiseksi tyydyn Kuhmolaiseen.
KS
pihistelijä
12579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sama vaikka lopettaisit Kuhmolaisenkin tilauksen ja lukemisen. Parhaat uutiset näkee vessapaperista - jolla on pyyhkinyt oman takasaumansa...
Kiitti vihjeestä(herätys-lehti), mutta valitettavasti multa puuttuu vessapaperilukutaitosi. Taidan olla vielä liian vanha sitä myös oppimaan.
kuka se mummonmarkkoja vielä muistelee? kuhmolaisen jutut tulee aina vähä myöhässä. kainari pysyy ajantasalla kuitenkin.
Paljoko se teköö ennen vuoden 1963 rahauudistusta=160000 mk?
Nii ja paljonko se tekee oravan nahoissa?
Nyt tuli niin visanen kysymys että pitäisi kysyä oravanmetsästäjä V. Hunterin sihteeriltä.
Kainuun syrjäkylillä on vaan se ongelma, että ehdit kuulla radiosta Kainuun uutiset ainakin 6-10 kertaa ja sitten iltapäivällä joskus lehti tulee jossa on kuulemasi uutiset. Kun nyt maksetaan tv ja radiolupia verotuksen kautta niin kyllä se mulle ainakin riittää. Netissäkin on Kainuun uutisia.
Paperilehtiä en mie tilloo ollenkaan. Lehtiluukku.fi tarjoaa digilehdet miulle. Kuhmolainen 12kk määräaikaustilaus on 65€ ja aamuviideltä mie sen luen.
Ite Miekö lukee Kuhmolaisenkin netissä, onko se halvempi kuin paperinen?
39% Halvempi on.
Kiva että Kuhmon poika palaa juurilleen. Olis hyvä sada kotiin Kainari, tuli aikoinaan lapsuuden kotiin. Pienituloinen ei vain viitsi tilata noin kallista lehteä. joutuis tinkimään kaikista vaateostoista.
Tuttavilla ja kirjastossa saa lukea. No hiilijalanjälki hieman kapenee.
Moni palaisi juurilleen, jos olisi työpaikka ja kaikki palvelut pelaisi.