eri merkeistä?
Omat kokemukset: Scaniasta -90luvulta muistuu mieleen hyvät ajo-ominaisuudet, sen jälkeen ei kokemusta.
Sisua ajanu 2000-luvulla ja ovat olleet hyviä ajaa, hyviä montulla ja metsässä,hyvä runko, renunhytti siitä hyvä että ei rämise, vaikka vähän ahdas ja vanhanaikanen onki, hyvät cummins-moottorit.
Nykysin ajokkina Volvo FH, hyvä ja toimiva ohjaamo (vaikka kylläki rämisee),i-sihftvaihteisto mukava käyttää, hyvä moottori (13-540), automaattilämmitys/ilmastointi.
Lisää omat hyvät kokemukset eri autoista???
Hyviä ominaisuuksia
2
245
Vastaukset
- Rekkamiehen ura kiinnost
Aloitin autohommat Scanialla, ja Scanialla ajan nytkin. Takana ilmajouset. Erityismaininnan saa telinnosto-, kevennin-, sekä tasonsäätönapit. Volvosta kaipaan suorastaan nerokasta lasinpyyhkijän käyttöä. Satunnaisesti on myös Mersu ollut alla sillointällöin, ainoa positiivinen asia on ajettavuus. Ehkä siihen zf:n robotin ominaisuuteen tottuis että tipauttaa rullatessa vapaalle, jos enemmmän ajais. Muuten laatikko on hyvä, se tuli aikanaan tutuksi ivecossa vuosituhannen vaihteessa. Se piti vielä vaihteen silmässä alamäessä.
Scanian lisäpitkien ja sumareiden napit jää omilla säädöilläni ratin taakse, muutoin pidän scanian nappulajärjestyksestä enemmän.
Fullerilla olen sen verran ajanut että sanomaan pääsee. Metka vehje kun sen oppi. Sisun renaulthytti ei taasen istunut omaan käteen mitenkään. Voi tietysti olla että ruotsalaistottumus taisteli tässä vastaan. - Sisu M162
Fulleri on paras (ei kaupungissa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101631- 1671571
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1681485Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231288Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901174Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146953Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70951- 91831
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr186790Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud207759