Hyviä ominaisuuksia

pöllijulli

eri merkeistä?
Omat kokemukset: Scaniasta -90luvulta muistuu mieleen hyvät ajo-ominaisuudet, sen jälkeen ei kokemusta.
Sisua ajanu 2000-luvulla ja ovat olleet hyviä ajaa, hyviä montulla ja metsässä,hyvä runko, renunhytti siitä hyvä että ei rämise, vaikka vähän ahdas ja vanhanaikanen onki, hyvät cummins-moottorit.
Nykysin ajokkina Volvo FH, hyvä ja toimiva ohjaamo (vaikka kylläki rämisee),i-sihftvaihteisto mukava käyttää, hyvä moottori (13-540), automaattilämmitys/ilmastointi.

Lisää omat hyvät kokemukset eri autoista???

2

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rekkamiehen ura kiinnost

      Aloitin autohommat Scanialla, ja Scanialla ajan nytkin. Takana ilmajouset. Erityismaininnan saa telinnosto-, kevennin-, sekä tasonsäätönapit. Volvosta kaipaan suorastaan nerokasta lasinpyyhkijän käyttöä. Satunnaisesti on myös Mersu ollut alla sillointällöin, ainoa positiivinen asia on ajettavuus. Ehkä siihen zf:n robotin ominaisuuteen tottuis että tipauttaa rullatessa vapaalle, jos enemmmän ajais. Muuten laatikko on hyvä, se tuli aikanaan tutuksi ivecossa vuosituhannen vaihteessa. Se piti vielä vaihteen silmässä alamäessä.

      Scanian lisäpitkien ja sumareiden napit jää omilla säädöilläni ratin taakse, muutoin pidän scanian nappulajärjestyksestä enemmän.

      Fullerilla olen sen verran ajanut että sanomaan pääsee. Metka vehje kun sen oppi. Sisun renaulthytti ei taasen istunut omaan käteen mitenkään. Voi tietysti olla että ruotsalaistottumus taisteli tässä vastaan.

    • Sisu M162

      Fulleri on paras (ei kaupungissa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      110
      1631
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1571
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      168
      1485
    4. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      23
      1288
    5. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      90
      1174
    6. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      146
      953
    7. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      70
      951
    8. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      91
      831
    9. Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin

      Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr
      Maailman menoa
      186
      790
    10. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      207
      759
    Aihe