18v, ei seiso

Jooh eli olen 18v poika, mulla on ollut jo ainakin 3 tilaisuutta missä olisin saanut tyttöä mutta ei vain seiso vaikka mielellisesti olisinkin kiihottunut. Sitten sormipelillä olen joutunut hoitelemaan loppuun asti. Mulla seisoi kyllä kotona runkatessa, mutta nyt kun lopetin pornon katselun ja vähensin runkkaamista niin tuntuu että halut ovat vain vähentyneet. Enää ei varmaan seiso edes pornon voimin, enkä viitsi yrittääkkään kun ei tee mieli.

Mikä neuvoksi?
7448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyse voi olla jännittämisestä tytön kanssa,: voi olla suorituspaineita, tai et vain ole täysin varma mitä pitää tehdä (aloituksesta vaikea päätellä sen tarkempia syitä). Sekin voi olla että näkemyksesi seksistä ei vastaa sitä ihannetta pornosta, mitä se todellisuudessa on, eli petyt et tämmöstäkö se oikeesti on. Tuon ikäisellä ei käsittääkseni voi olla biologista erektio-ongelmaa, eli älä nyt ainakaan viagraan koske..

Äänestä

Selkeä tapaus, käypä lukemassa http://yourbrainonporn.com/

Itselläni oli samantyyppisiä ongelmia, mutta eipä oo enää..

Äänestä

Hirtä ittes kasseista kattokruunuun.

Äänestä

Itellä ilmeni samanlaista ongelmaa. olen 19-v. Oli vasta vuosi sitten ensimmäiset pussailut ym yhteydenpidot tyttöön. Noo siltä tuli pakit, eikä päässy eteneen sen pidemmälle. Muutaman kuukauden päästä otin tehtäväkseni hommata muijjan ja hankkiutua eroon poikuudesta lähinnä baarikontaktien avulla. Kahden eri naisen kanssa pääsin nukkumaan yhdessä, mutta seksiin he eivät olleet halukkaita. Tästä vähän aikaa juuri ennen koulujen alkua baarista tarttui nainen mukaan ja mentiin sen enempiä juttelematta hänen asunnolleen ja alkoi riisua vaatteitaan. Olin siis saavuttamassa tavoitteeni. Olin humalassa ja kun ois pitäny työntyä niin jäykkyys ei riittänytkään. Sitte vietettii iltoja yhessä ja yritettiin uudelleen ja nainen teki aina aloitteet, mutta sama ongelma. Jopa puhuttiin tästä ongelmasta sen naisen kanssa. Oltii useita viikkoja yhessä eikä vaan onnistunu. Olin sinä aikana runkkaamatta, sitte kokeilin taas runkata ja onnistu ihan hyvin ilman pornoakin. Lopetin jutun ku ei riittäny minussa miestä sille naiselle, ja tuskin kenelle mullekkaan. En erityisemmin ihastunut tähän tapaukseen, mutta ihan mukava ja kohtuu hyvännäköinenkin oli. Nyt en kehtaa edes etsiä naista itselleni kun tiedän etten kuitenkaan pysty sitä tyydyttämään. Tässä oli mun tarina.

Äänestä

Yksi asia kannattaa myöskin muistaa, lopettakaa pornon katselu netistä.
Se on monelle todella suuri syy erektio-ongelmiin.

Äänestä

Tota brainonpornia lukiessani huomasin, että ei helvetti täähän on ihan ku mulla. Nyt kyllä kokeilen mitä tapahtuu ku lopetan pornon katselun.

Äänestä

OOT VAA HOMO KATO KOLMOS POIKAKISSA PORNOA VITUN LÄSKI NII VARMANA SEISOO JOS EI NII SYÖ 2 PURKKII KISSAN MATOLÄÄKKEITÄ :---DD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


awfawef kirjoitti:

Jooh eli olen 18v poika, mulla on ollut jo ainakin 3 tilaisuutta missä olisin saanut tyttöä mutta ei vain seiso vaikka mielellisesti olisinkin kiihottunut. Sitten sormipelillä olen joutunut hoitelemaan loppuun asti. Mulla seisoi kyllä kotona runkatessa, mutta nyt kun lopetin pornon katselun ja vähensin runkkaamista niin tuntuu että halut ovat vain vähentyneet. Enää ei varmaan seiso edes pornon voimin, enkä viitsi yrittääkkään kun ei tee mieli.

Mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu