Kissojenne hellyttely/lempinimiä :)

Kertokaas teidän kissan/kissojenne lempinimiä/hellyttelunimiä :)
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kulta,möllykka,palleroinen.poju etc

Äänestä

Minäkin sanon mamin möllykkä, nöpötti, pupeloinen, oma killinki, nassukka, höpötti, tilanteen mukaan tulee mieleen monia nimikkeitä.

Äänestä

Möhkis, kaheli, miuku, peto, kotieläin, kissa, ahmatti, höpönassu, täystuho. Onhan näitä aina tilanteen mukaan.

Äänestä

Kahden kissani (tyttö ja poika) hellyttely- ja puhuttelunimiä ovat mm. tuttopieni, tutto, peeni, lapponen, kissiliini, kissilirrikki, pikkupoika, mossukka, mossu, possu, possukka, lässykkä, karvaröllykkä, karvaperse, paksuperse jne. Kaikella rakkaudella :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kisumisupisu kirjoitti:

Kertokaas teidän kissan/kissojenne lempinimiä/hellyttelunimiä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu