Missä kannattaa säilyttää käteisrahoja reppureissulla, kun rinkka mukana, eikä lukollista matkalaukkua. En välttämättä asu aina niin valvotussa majoituksessa, niin kaikki kikkakolmoset olisivat tervetulleita. Matkakohteena Thaimaa, Malesia, Bali... Tarviiko näihin viisumia muuten? Lennot Bangkokiin ja sieltä takas pari päivää yli kuukauden nimittäin... Anyone? :)
Vastaukset 11
- balille
ite stressaan samaa .. on sellanen littana vyölaukku vaatteitten alle, mutta... en tiie. Joku vois kertoa kyllä vinkkejä!
- Itsekin matkannut
Jos matkaat thaimaassa niin vie rahaa thaimaan pankkiin ja ota visa elektron kortti. Tällöin ei muut saa rahojasi paitsi sinä kun käyt nostamassa. Myös rahavyö on hyvä olla, mutta sinne ei kannata kaikkia rahoja laittaa.
- gideon3
olet siis lähdössä reissuun etkä tiedä viisumeista ja mukana varmaan koko omaisuus... eihyvä mut onnea vaan matkaan!!!! joo eli ota mieluummin kortti vaan varaks ja rahat pidät hanurissa ja ilman viisaa jos muutama päivä menee yli niin ei se montaa sataa maksa, hyvää matkaa!
- sisätasku
Mulla on sellaset housut/shortsit joissa ns.sisätasku.
Taskuun pääsee vaan sisäpuolelta eli vyö auki ja käsi vetskaritaskuun.
On toiminut mm.nyt talvella 3viikkoo vietnamissa reppuretkellä. - manimään
Vähän likasen verisen siteen alle.
- loudspeaker
Joku juttu mitä voi pitää kaulasta ripustettuna paidan alla.
- tee näin
Kinder pääsiäismunien sisällä on se keltainen purkki täytä se rahalla ja tunge sun per.... Tyhmiä kyselet niin tyhmiä vastaillaan.
- On se hienooå
Kun on noin yliälykkäitä ihmisiä! Tyhmiä kysymyksiä ei ole, ainoastaan tyhmiä vastaajia!
- turvaksi1
Partioaitasta rahavyö, mullakin matkalla farkuiss vyö, jossa veteketjukoko vyötärön mitan,mahtui noi 2000 euroa satasen seteleinä.Ei putoa, ei katkea, veitselläkään, huomaamaton.
- napukka
Tyhjä shampoo tai suihkusaipppuapullo jossa iso korkki--> korkki pois, pesu ja rahat sinne! kukaan ei halua varastaa sun shampoota!
- kiitti joo
Nyt lähti kaikilta shampoot kävelemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487