Ontumatutkimus

Osaisko joku suunnilleen sanoa hintaa että missä luokissa pyörii, tiedän että vaikuttaa paikkakunta paljon mutta suunnilleen keskihinta? :) Pitää nimittäin pankissa käydä säästötililtä nostamassa rahaa ennenku men nään käymään ell tänään.

Perjantaina käytin koiraa lenkillä ja kaikki ihan normaalisti, lähdin käymään kaupungilla ja takasin kun tulin niin koira ontui takastaan, pari päivää pitäny levossa ja ei lähde paranemaan niin tänään lääkärireissu edessä. Saa sitten nähdä mikä tuomio tuosta tulee, tuskin nyt mitään ihan hirveetä kun kuitenkin varaa painoa jalalle.

3

1677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilkkupilkku

      etköhän alle 50 e pääse, meillä koira ontuu todella paljon, nukkumisen jälkeen kun on jalat puuduksissa, ja välillä tätä kestää kauan.. jos koira ei vingu tai muita sattumisen syitä ei näytä , en usko että vakavaa.. itse tosin vien eläinlääkäriin vasta ku tosi hätä, teen osa aikatyötä, joten rahaa ei ole käyttää lääkärissä kokoajan...

      • Meilläkin tuo ontuminen on ylösnoustessa ja siitä muutama askel könkkäämistä, sitten kävelee normaalisti. Soitin just eläinlääkärille ja (koputan puuta) että saatiin aika tälle päivälle ja hinta arvio lääkkeineen ja kuvineen jos tarvii ottaa pyörii 120e tuntumassa. Mä jo kauhulla odotin että sieltä tulis kamala lasku mut eipä tuo 120 e paljon ole.

        Ja koiralla ei muuta kipukäyttäytymistä ole, hakeutuu lähelle niinkun ennenkin ja häntä vispaa niin että hyvä ettei lähde lentoon koko koira .


      • mis.sy kirjoitti:

        Meilläkin tuo ontuminen on ylösnoustessa ja siitä muutama askel könkkäämistä, sitten kävelee normaalisti. Soitin just eläinlääkärille ja (koputan puuta) että saatiin aika tälle päivälle ja hinta arvio lääkkeineen ja kuvineen jos tarvii ottaa pyörii 120e tuntumassa. Mä jo kauhulla odotin että sieltä tulis kamala lasku mut eipä tuo 120 e paljon ole.

        Ja koiralla ei muuta kipukäyttäytymistä ole, hakeutuu lähelle niinkun ennenkin ja häntä vispaa niin että hyvä ettei lähde lentoon koko koira .

        Lekurissa käytiinkin tänään ja takajalan lihas oli revähtänyt, kipulääkekuuri ja lepoa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6755
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      556
      2313
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1867
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      85
      1271
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      98
      1065
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      980
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      90
      963
    8. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      32
      850
    9. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      843
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      152
      783
    Aihe