Suomen Kodikas-Talot rakennutti viime vuonna Hyvinkään Asuntomessuille talon, jonka sekä pohjakuva että ulkonäkö miellytti silmää.
Tämä mielipide vain pintapuolista, joten olisiko kellään oikeita kokemuksia yrityksestä ja talopaketeista?
Suomen Kodikas-Talot - Kokemuksia?
3
1855
Vastaukset
- dgasi
Hyvinkään asuntomessut alkaa kesällä 2013....
Itsellä ei muuta kokemusta kyseisestä tuotemerkistä kuin sähkömiehenä rasiat oli asennettu päin honkia. Huoneissa oli rasioiden koroissa 30cm eroja ja kun rakentaja purki seinälevyt näiden korjaamiseksi oli höyrynsulkumuovissa isoja viiltoja. Toivottavasti tilanne on parantunut mutta itselle tästä jäi huono maku.- Omaan kotiin?
Niin totta tosiaan, tarkoitin tietenkin viime kesän Tampereen messuja. Kiitos korjauksesta.
On hyvä kuulla mielipiteitä todellisilta tekijöiltä, itse kun peukalo keskellä kämmentä näiden raksajuttujen kanssa niin muiden mielipiteet ja kertomukset ovat tärkeitä.
Ja tosiaan viillot höyrysulkumuovissa ei kuulosta lupaavalta, saati ongelmat rasioissa.. Onneksi nykyään monet talovalmistajat pystyvät kuvista rakentamaan lähes minkälaisen talon vain, sillä sattumalta tämä kyseisen Kodikas-talojen pohjaratkaisu vaikuttaa mainiolta.
- niemi
kodikas remontit ei mielestäni täyttänyt lupauksia, oli paljon pieniä virheitä joita seliteltiin vaikka millä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1283912Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193285
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292875
- 472677
- 542617
- 672397
- 192337