VirveliCraft
IP: virvelicraft.info
VirveliCraft on laadukas serveri hyvine plugineineen ja ylläpitäjineen. Grieffaaminen on helppo poistaa omalta alueelta yksinkertaisen pluginin avulla ja kaupasta saat kaiken tarpeellisen rakentamiseen.
Serverillä on kolme maailmaa; Normimaailma on rakentamiseen ja resurssien keräämiseen tarkoitettu maailma. PvP -maailmassa nimensä mukaan on mahdollista tapella muita vastaan, maailma on kustomoitu ja tehty käsin lisäämällä uusia biomeja. Turland on VIP-jäsenille tarkoitettu myös laadukasta käsityötä oleva keskiaikainen valtakunta, josta löytyy suuri linna, kylä sen ympärillä, viljapeltoja ja rautatie matkustamista varten.
Jokaiseen maailmaan on portaali normaalimaailman spawnilla.
Nähdään VirveliCraftissa!
IP: virvelicraft.info
Nettisivut: virvelicraft.webs.com
VirveliMies kutsuu sinut pelaamaan Minecraftia!
VirveliMies*
3
235
Vastaukset
- ---
Kuule, oon siellä nimel jounasa12. Niin miten saan laitettuu niit juttui siihe maaha ku se koko ajan valittaa et mul ei oo oikeutta siihen. Pitääks mul olla joku lupa vai?
- .....f
Rakentaminen on siis sallittu spawnialueen ulkopuolella. Et voi myöskään rakentaa toisen omistamalle alueelle.
- ---
.....f kirjoitti:
Rakentaminen on siis sallittu spawnialueen ulkopuolella. Et voi myöskään rakentaa toisen omistamalle alueelle.
Okei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19117966Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903815Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351963Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1621431Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141304Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1111150- 811111