Volkwagen Golf Plussan myyjä kehuu auton täyssinkittyä koria.
Etsin vastaavaa ominaisuutta Fordin C-Maxista, mutta en löytänyt vastausta netistä.
Osaako kukaan kertoa faktatietoa vastaako C-Maxin kori ja korin käsittely Golfin koria.
Automyyjältä en vielä kysynyt, koska arvaan hänen vastaavan, että kori on yhtä vahvasta pellistä tehty ja yhtä hyvin käsitelty. C-Max valmistetaan Espanjassa ja Golf Saksassa, joten tämänkään takia epäilee "manjaana-maassa" tehdyn työn laatua.
täyssinkityt korit
4
117
Vastaukset
- SinkkiMinkki
Mulla on se käsitys, että kaikki fordit mätänee ennen aikojaan. Ne ei ole sinkkiä nähneetkään. Eikä juuri ruostesuojausaineita tehtaalla.
se sinkitty tarkoittaa useimmiten sitä että maalin sekaan jolla se auto maalataan laitetaan "loraus" sinkkiä ja maalataanhan se auto joka puolelta.. :)
- referenssiarvomaailmaa
joku kerran mainitsi että 60-luvun ja 70-luvunkin autonpelleissä oli joukossa sinkkiä kun ruostuivat hitaammin,tosin paksuuttakin oli vars.japseissa enemmän,miksei etsisi sitten hyvinsäilynyttä vanhaa kunnon rautaa olihan joissakin elektr.p.a.syöttökin jo vakiona,ettei ainakaan kaasari jäädy talvisin.Kulutus nyt miinuspuolena mutta ei llmaa hinnassa suomen autoveron ansiosta..jää rahaa muuhunkin ylellisyyteen.Klassinen ja maksettu-periaatteella.
referenssiarvomaailmaa kirjoitti:
joku kerran mainitsi että 60-luvun ja 70-luvunkin autonpelleissä oli joukossa sinkkiä kun ruostuivat hitaammin,tosin paksuuttakin oli vars.japseissa enemmän,miksei etsisi sitten hyvinsäilynyttä vanhaa kunnon rautaa olihan joissakin elektr.p.a.syöttökin jo vakiona,ettei ainakaan kaasari jäädy talvisin.Kulutus nyt miinuspuolena mutta ei llmaa hinnassa suomen autoveron ansiosta..jää rahaa muuhunkin ylellisyyteen.Klassinen ja maksettu-periaatteella.
Tuli kiuitenkin ostettu EcoBoost 1,25 hv moottorilla C-Max. Paljon kysymysmerkkejä jäi ilmaan ja jos kuukaudenkin olisi malttanut pitää valintaa mietintämyssyssä, niin ehkä muu merkki olisi vetänyt pitemmän korren.
Ainakin Automaan noin 3.500 euron S-omistajaetutarjous jäi saamatta, mikä tietysti kismittää.
Aika näyttää miten itse automerkin ja EcoBoost moottorin kanssa tulee pettymyksiä tai onnistumisen tunteita. Acive stop ja Xenon valot pitäisi ainakin olla oikeaan osunut valinta, jotka tosin olisi voinut valita lähes joka merkissä.
Kalkkis ja Focuksesta C-Maxiin vaihtaneen eläkeläisautoilijapariskunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205054
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22733Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361280- 1001257
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121210- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61763- 35732