Yritin varata Lontoosta majoitusta internetin välityksellä. Huomasin, että samasta hotellista kolme (3) kahden (2) hengen huonetta tuli 200 euroa kalliimaksi kahdeksi vuorokaudeksi Rayanairin hotellivaraamon kautta. Varasin www.pallontallaajat.net kautta ja säästin rahaa.
Ryanair vetää välistä!
2
687
Vastaukset
- Jutta
Kyse on aivan normaalista markkinataloudesta. Samalle palvelulle on tarjolla erilaisia hintoja. Hotellivälitysten hinnathan perustuvat aina hotellien kanssa tehtyihin sopimuksiin ja kyseisessä tapauksessa Pallontalaajilla oli edullisempi hinta.Jonkun toisen hotellin kohdalla tilanne on aivan varmasti päinvastoin.
Jos tarkistat kyseisen hotellin hinnan vielä muiltakin hoitellivälitysfirmoilta, löydät varmasti lisää erilaisia hintoja.
Hintojen vertailu eri palvelun tuottajilla kannattaa aina. Ei kyse ole mistään välistä vetämisestä vaan normaalista liiketoiminnasta.- Ciampino
Kysyitkö hotellista suoraan - voi olla vielä halvempi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648