vaihtaminen???????

tietämatön

hei


Noin vuosi takaperin otin DNA:lta 610 kytkynä mutta nyt haluan vaihtaa puhelimeni mutta kuitenkin pysyä DNA:n asiakkaana ottaisin WP 900 laskuni olisi vain 5 € kaliimpi ,miten tämä vaihto tapahtuu tuleeko lisämaksuja .sitäpaitsi tämänhetkisen puhelimeni jonka otin kytkynä jäätyilee

2

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helpoiten selviää kun soitat asiakaspalveluun ja kysyt tai menet operaattorin kauppaan kyselemään...

    • Siis se, että vaihdat puhelinta ei mitenkään vapauta sinua vanhan puhelimesi maksamisesta. Luultavasti joudut maksamaan vanhan puhelimesi heti pois. Se, jos puhelimessasi on joku vika on kuluttajansuoja- ja takuuasia eikä liity mallin vaihtamiseen mitenkään. Jos puhelin takkuilee, kannatta tarkastaa SIM-kortti. Oman puhelimeni buuttailu loppui, kun putsasin SIM-kortin kontaktit ja laitoin sen takaisin.

      Nokia 900 on vanhaa tekniikkaa. Olen lähes varma, että olet vuoden päästä miettimässä taas samoja asioita. Tuon hinta on 264 euroa. Käteisellä sen voi ostaa 299 eurolla. Päätä sen perusteella ostaako kytkynä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      135
      1229
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      762
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      36
      666
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      566
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      73
      546
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      520
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      512
    8. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      510
    9. Miksi ajattelit minun

      Rakastuneen sinuun?
      Ikävä
      42
      495
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      27
      488
    Aihe