Kuinka monta Pentti Nelosta täällä oikein on? Itse olen huomannut vähintään kaksi, toinen linux-myönteinen ja toinen linux-vastainen. Saattaa niitä kai olla enemmänkin, tänne kun voi kuka tahansa kirjoittaa Penttinä.
Kuinka monta Pentti Nelosta
aktuelli aihe
1188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mikä se sinä olet arvostelemaan?
Kuka tässä on arvostellut? Niin ei tietääkseni kukaan.
"Saattaa niitä kai olla enemmänkin, tänne kun voi kuka tahansa kirjoittaa Penttinä."
Mene vaikka nyt heti skannaan haittaohjelmiasi.
Ei ole haittaohjelmia mitä skannata, minä kun en käytä windowsia. :)
Pentti Nelonenhan kannattaa avointa lähdekoodia. Kuka vain voi käyttää Pentin nimimerkkiä ja tuoda oman osansa soppaan kehittäen tätä trollia eteenpäin.
Se alkuperäinen Pentti Nelonen kirjoitteli aikoinaan myös vista_fani nimimerkillä. Muut sitten enemmän tai vähemmän parodioivat penttiä.
Onneksi on se oikea Pentti Nelonen, joka panee linukshihhuleille jauhot suuhun niin että tupsahtaa!
mahtaisi tuo Pentti löytyä. Tänne kirjoittava kyllä tukehduttaa meinaa mutta vain nauruun :)
Alkuperäinen on kuollut runsaan sinolin käytön aiheuttamaan maksakirrosiin.
se aito tosiaan kuoli. Selvä kuolinsyy oli alkoholi. Fed on se nykyinen " Pentti Nelonen".Tosin Pentti ei ole ainoa sodat-palstan käyttäjistä joiden kohdalla se aito ihminen on kuollut. Linux-puolen ihmistä moni on tappanut itsensä tai päätynyt lopulta tapetuksi. Poliisi ampuu aika herkästi kyselemättä Suomessa.
♥ Ihana Pentti - noin niinku älyllisesti. Osaakin aina laittaa linuks-hihhuleille jauhot suuhun!