Näin maanantaina Black Bullissa (lahdessa). Sellassen hamsun mikä oli sellai valkone ,ja siin oli niinku kullan värisii laikkuja ja arvatkaa mitä....Sen toinen silmä oli musta ja toinen punanen! Mistä se johtuu? Voiko joku selittää?
WTF??? O.o
5
111
Vastaukset
- MÄ TAAS
KERTOKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!
- ABCDEFGHIJKLMNOP...
Valkoinen väri hamsterilla on aivan normaali, ja siinä voi hyvin olla tapliä. Kultainen väri? Tulee itselle mieleen jokin beigen sävy? Valkokarvaisilla hamstereilla ja muillakin jyrsijöillä voi monesti olla punaiset silmät. Toisinaan taas niinkuin koirillakin, silmät voivat ollakin eriväriset. Se riippuu vähän mitä geenejä on perinyt vanhemmiltaan.
Kuulostaa kivan näköiseltä hamsterilta, persoonallinen ainakin. - MÄ TAAS(alottaja)
Siis toffeen värisiä laikkuja xD
- 12+16
Mikä ihmeen sellai valkonen? Onko se joku uusi valkoisen sävy?
- Sedä
Äh no siis eriväriset silmät (eli odd-eyed) on eläimillä harvinainen mutta ihan normaali ilmiö, mutta en osaa hamsugenetiikkaa niin paljon että osaisin selittää mistä se niinkuin käytännössä johtuu :D Ihan jännän näköisiä ovat, vaikka en tiedä miten se vaikuttaa esim eläimen näköön kun toiseen silmään pääsee enemmän valoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126- 551942
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1941892- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073