Eli miten morsiamen kannattaisi pukeutua maistraatin vihkitilaisuuteen? Onko tayspitka haamekko "liikaa"?
Maistraattiin pukeutuminen
5
7494
Vastaukset
- Linnutin
Se riippuu ihan itsestäsi. Jos sulhanen on kevyttoppapuvussa niin sitten täyspitkä häämekko päälläsi voitte näyttää hassulta parilta.
Jotkut ovat maistraatissa aivan arkivaatteissa ja jotkut ovat perinteisissä hienoissa häävaatteissa. - matilda7
Samaa minäkin olen miettinyt, mutta kun lueskelin muita keskusteluja aiheesta, niin yksi hyvä vinkki oli laittaa päälle vaatteet, joissa itse menisi muiden häihin. Itse ajattelin siis vaikka valkoista polvipituista mekkoa ja miehelle puku päälle. Ettei ihan tuulipuvussa vihille mennä :)
- tuleva morsian
Itsekin varmaan teen juuri noin etta laitan jonkun siistin polvipituisen valkoisen tai vaalean juhlaekon sinne paalle ja miehelle siistin puvun. :)
- Sessi91
Se on ihan susta itsestäs kiinni. Itse menin naimisiin tummansinisessä hyvin yksinkertaisessa mekossa valkoisilla korkkareilla ja hiukset olin käyny laittaa kampaajalla, seuraavan parin morsiammella, joka tuli vihittäväksi meidän jälkeen oli ihan kunnon valkoinen hääpuku. Eli ei sillä ole yksinkertaisesti mitään väliä tai kaavaa :D
- Rouva O
Riippuu se pukeutuminen hiukan myös siitä, mitä vihkimisen jälkeen on odotettavissa.
Jos on iso juhlatila vuokrattuna, missä vieraat odottaa maistraatista vihiltä tulevaa pariskuntaa, niin varmastikin on viisainta olla täydessä hääpuvussa!
Verrattuna sitten siihen, että käydään vaikka todistajien kanssa ravintolassa syömässä nelistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083