Khao Lak ja venäläiset

harasoo007

Moi,

joskus tällä palstalla kyseltiin onko venäläiset löytäneet ja valloittaneet Khao Lakin.
Ollaan nyt oltu paikan päällä reilu viikko ja ollaan vain yhden kerran tavattu venakkoja pääkadulla joten onneksi niitä täällä ei ole :)
Paikallisetkaan eivät kuulemma pidä heistä enkä yhtään ihmettele sitä.

6

4044

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 49494949493403

      Onneksi KhaoLak ei ole ryssä-ystävällinen. Ovat oppineet sen mitä muut phuketin alueet ovat opettaneet paikallisille.

    • venakot,,,,

      Olimme pari viikkoa sittten khao Lakissa aika paljon oli venäläisiä. Mutta yllättävän siististi käyttäyivät. Aamupalalla ei kyllä huomattu mitään poikkeavaa.Kun sanovat että ottavat päivän ruuat mukaan. Katalla oli tuttu perhe ja oli ollut aivan kamalan röyhkeitä venäläisiä.

    • asg

      Noin kuukausi sitten avattiin Bang Niang Emerald Plazan alueelle aito venäläisravintola.

    • Matkaaja 123

      Juuri Lakista palanneena voin todeta, että venäläisiä näkyi jonkin verran, mutta ei häiritsevästi. Enemmän he häiritsivät retkillä, jossa oli heille onneksi varattu oma vene ja oma opas. Oppaidenkin keskuudessa venäläiset ovat kakkosluokan väkeä, koska käytöstapoja ei heiltä löydy.

      Khao Lakin rauhallisuus on luultavasti se syy, miksi he pysyvät Phuketin alueella. Onneksi!

    • le meridien

      Olen käynyt useita kertoja khao lakissa, eikä venäläiset ole koskaan häirinneet. Saksalaisista on ollut joskus vähän harmia rasismin vuoksi.

      Ruotsalaisille, ja virolaisille on saanut nauraa. Valitsen hotellin yleensä mahdollisimman rauhalliselta paikalta, ja tarpeeksi tähtiä hotelliin, niin pysyy osaamattomat kaikista kansalaisuuksista poissa.

      Toki venäläisiäkin olen tavannut, mutta ovat aina käyttäytyneet hyvin. Uskon että edullinen hinta, ja keskeinen sijainti, ovat venäläisille matkailua vasta opetteleville niitä kriteerejä joilla valitsevat hotellinsa.

      • Tulis edes mahatauti

        Täällä khao lakissa ollaan ja venäläisiä aivan sikana! Eli se siitä khao lakin rauhasta. Olemme khao lak Seaview hotellissa ja suurin osa täällä majailevista venäläisistä asuu ns uudella kerrostalo alueella, ja sinne ne sopivatkin. Eivät hymyile ei tervehdi eikä jonota! Mutta kannattaa koittaa olla välittämättä. Eivät pidä paikallisetkaan. Hyvä esimerkki pelasimme tyttären kanssa lentopalloa rannalla, tulivat ryssät siihen alkasivat piirtää kenttää ja rupesivat pelaamaan. Itse en olisi kehdannut. Tänä aamuna lintu istui venäläisen lautasella ja söi hänen ruokaansa kun haki lisää, arvaakaa kerroinko :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2175
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1198
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      806
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      771
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      560
    Aihe