heissan kaikki marmaris ihmiset!
miten on kesä mennyt..onko kaikilla ollut kiva loma marmariksella:)?
vai onko se loma vasta tulossa?
minulla oli taas hienot 3 viikkoa,mutta ei se riitä.aina vaan haluisi olla pidempää,ja aina on vaan suurempi ja suurempi ikävä sitä paikkaa.
onko ihmillä tietoa miten on syyskuussa viikon matkoja jäljellä,matkanjärjestäjällä ei väliä.
että onkohan mahdollista saada viikon äkkilähtöä?
koska kai se on melkein pakko viel edes viikoksi päästä.
mutta ei minulla suoranaisesti mitään asiaa ollut halusim vain ilmaista ikäväni.
jos löytyy kanssasiskoja/veljiä niin olisi kiva pistää posti kulkemaan näin netin välityksellä ja helpottaa ikävää samoin tuntevien ihmisten kans.postiosoitehan pitäisi löytyä tästä näin jostain
yasminille paljon terveisiä ja istanbuliin sitten uutenavuotena ...ja nähdään ehkä ensi kuussa metropolin baarissa :)
kaikille muillekkin terveisiä jotka ehkä minut näistä vuodatuksista tuntevat ;)
miten tästä ikävästä pääsee eroon :)
16
2309
Vastaukset
- Carrie
Täällä sinulle yksi kanssasisko! Kova on ikävä myös itselläni Marmarikseen. Tänä vuonna oli kaikkien aikojen mahtavin loma siellä. Onneksi pidän yhteyttä ystäviini siellä, joten hieman helpottaa.
Ensi vuonna uudestaan ja 3 viikkoa aion itsekin olla. Onneksi se Marmaris ei katoa sieltä mihinkään.
Äkkilähtöjä kannattaa seurata suoraan netistä tai texti tv:n sivuilta. Ehkä varmin tapa kuitenkin on soittaa suoraan matkatoimistoihin. Hyvää kesän... tai syksyn jatkoa myös sinne. - JokaKesä
Ikävä on myös minulla ja lähdenkin syyskuussa ja äkkilähdöllä, kyllä niitä saa AM:lla on vielä paikkoja ainakin ja Deturilla pääsee varmasti. Nähdään Yasminin kanssa Metropolin baarissa toivottavasti 11.9.
- em,jpää
täytyy yrittää itsekkin päästä,jos on todella halpa äkkilähtö niin ei sitä voi olla lähtemättä.
onko yasmin nyt sen 2 viikkoa,niinhän se oli? - JokaKesä
em,jpää kirjoitti:
täytyy yrittää itsekkin päästä,jos on todella halpa äkkilähtö niin ei sitä voi olla lähtemättä.
onko yasmin nyt sen 2 viikkoa,niinhän se oli?Joo kaks viikkoa on, itsellä vain viikko lomaa jäljellä mutta hyvä sekin. Jaksaa sitten paremmin odottaa ensi kesää kun pääsee vielä kerran käväisemään. Jospa loppuviikosta jo tulis syyskuun lähtöjä halvemmalla.
- JokaKesä
em,jpää kirjoitti:
täytyy yrittää itsekkin päästä,jos on todella halpa äkkilähtö niin ei sitä voi olla lähtemättä.
onko yasmin nyt sen 2 viikkoa,niinhän se oli?Juu kaks viikkoa on Yasmin ja mä vaan viikon kun ei ole enempää lomaa jäljellä. Odotellaan josko loppuviikosta tulis syyskuun matkat äkkilähtöihin ja pääsis varaamaan, tämä odottelu suorastaan rassaa hermoja.
- em,jpää
JokaKesä kirjoitti:
Juu kaks viikkoa on Yasmin ja mä vaan viikon kun ei ole enempää lomaa jäljellä. Odotellaan josko loppuviikosta tulis syyskuun matkat äkkilähtöihin ja pääsis varaamaan, tämä odottelu suorastaan rassaa hermoja.
mullakaa ei mahdollisuutta pitempään kuin viikkoon,minä päivänä olitkaa ajatellut lähtee?niin 11?
täytyy toivoo vaan että saa töistä lomaa viel... - em,jpää
JokaKesä kirjoitti:
Juu kaks viikkoa on Yasmin ja mä vaan viikon kun ei ole enempää lomaa jäljellä. Odotellaan josko loppuviikosta tulis syyskuun matkat äkkilähtöihin ja pääsis varaamaan, tämä odottelu suorastaan rassaa hermoja.
pitää kattoo tosiaan jos viikon viel sais ... jos niin haluan olla teidän kans samaan aikaa. toivottavasti kaikki nähdään siel sitten.
- JokaKesä
em,jpää kirjoitti:
pitää kattoo tosiaan jos viikon viel sais ... jos niin haluan olla teidän kans samaan aikaa. toivottavasti kaikki nähdään siel sitten.
Minäkin tässä odottelen äkkilähtöjä mutta ei ollut vieläkään 11 päivän lähdöt mukana. Olen ajatellut Nameen jos pääsis olis lähellä Yasminia ja muita kivoja ihmisiä. Toivotaan että nähtäis siellä.
Ps. mulle voi mailata [email protected]
- Katja
Kun sydän on siellä, se on siellä... Itselläni ollut jo 13 vuotta... Ei auta Suomen olot, ei Suomen talvet ja kelkkailu, ei työpaikka, mies, perhe, nelijalkaiset... EI!
Mutta, onneksi Marmaris - ja ystävät siellä - on ja pysyy: sinne on AINA yhtä ihana palata uudelleen!- Muuta
ei kait tuohon muu auta, vai saako siellä huonommin rahaa sossusta?
- Katja
Muuta kirjoitti:
ei kait tuohon muu auta, vai saako siellä huonommin rahaa sossusta?
Voisin muuttaakin, olen siellä asunutkin entisen työni johdosta. Nimenomaan työn. Ja työtä olen tehnyt 14-ikäisestä ja teen edelleen. Koskaan en ole sossun luukulla käynyt. Entä itse, kun sitä ehdotat?!
Töitä tekemällä saa rahaa ja pääsee sitten nääs matkustelemaankin taas!
- ssr
Tänään tulee tasan kolme kuukautta täyteen kun kotiuduin Marmariksesta.. Tuskin päivääkään on kulunu ettenkö olis ikävöiny sinne takasin. Turkkilainen musiikki onneksi auttaa.. vai auttaakohan, lisää vain kaipuuta :)
(nytkin nettiradio pauhaa kuulokkeista)
Ehkä ensikesänä... - ssr
Tänään tulee kolme kuukautta täyteen siitä kun kotiuduin Marmariksesta sateiselle ja kylmälle Helsinki-Vantaalle (ja sieltä jatkolennolla tänne Lappiin).. Tuskin päivääkään on kulunut ettenkö olis ikävöinyt sinne takaisin. Onneksi turkkilainen musiikki auttaa, vai auttaakohan? Lisää vain kaipuuta :)
Nyt parhaillaankin nettiradio pauhaa kuulokkeista.
Ehkä ensikesänä...- sibel
Mulla olis sulle yksi kiva juttu, voisitko kirjoittaa [email protected]. Ja kiitos kommenteistasi.
- sibel
Mulla ois sulle yksi kiva juttu, voisitko kirjoittaa [email protected]. Kiitos muuten kommenteistasi.
- marmaris sydän minä
niin laittakaahan minulle kaikki marmaris ihmiset postia :)
olisi kiva [email protected]
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688