Stone Kivitalot Oy

hgfhhfgghf

Mikäs tää tällainen Stone Kivitalot on ? Toimii Jämerä kivitalojen vanhalla Y-tunnuksella. Kuitenkin vanhan Jämerän toiminta on siirtynyt Aeroc Jämerä Oy:lle.
YTJ kertoo toimialan olevan Puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta (TOL: 46130) YTJ. Näyttäis olevan joku tanskalainen TJ.

6

817

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhaa höttöä

      No tuolta yhtiöltähän Aeroc Jämerän liiketoiminnan osti... ilmeisesti ei saa käyttää "Jämerä" mainintaa enää nimessään ja siksi käyttävät "Stone":a... Ihme kun eivät muuttaneet nimeä Höttö-kivitaloiksi. Ajelee ilmeisesti loppuun kaikki vanhat Jämerän caset ja siirtyy emoyhtiön (H H) pöytälaatikkoon Tanskaan.

      • venäl

        Taustalla taitaa olla h h.lta potkut saaneita henkilöitä.


      • Paloi pohjaan
        venäl kirjoitti:

        Taustalla taitaa olla h h.lta potkut saaneita henkilöitä.

        Selvittävät itse keittämäänsä soppaa kun sattui palamaan pohjaan huolella.


      • Huippuja
        venäl kirjoitti:

        Taustalla taitaa olla h h.lta potkut saaneita henkilöitä.

        Onko he niitä liikevaihdon viisinkertaistajia? Kovaa bisnesporukaa.


    • Erska2

      Stone on pöytälaatikko firma, jota pyörittävät H H Finlandin ja itse asiassa H H:n tanskalaiset tyypit. Yrittävät saada toimintoa lopetettua Suomessa, mutta eivät oikein onnistu, koska ovat rakentaneet niin monta kohdetta ihan pelkkää sutta ja lienevät oikeudessa seuraavat 10 vuotta. Ovat siis käytännössä sama pulju, kuin H H, mutta omalla Y-tunnarilla. Ongelmana tosiaan on, että ovat rikkoneet kaikkia mahdollisia suomen rakennusmääräyksiä ja rakennelleet kohteita väärennetyin tiedoin ja totaalisen sekavilla alihankkijasopimussuhteilla. Onneksi KRP on vihdoin kiinnostunut näiden pellejen toiminnasta ja tutkii toiminnan laillisuutta. Pysykää siis kaukana myös H H:sta. Kai niiltä voi harkot ostaa, mutta ei mitään muuta.

      • älkääpäsekaantulo

        Tämä (en teidä onko jo edesmennyt) Rock-kivitalot on yrittänyt jatkaa H H:n Siporexin myyntiä ja samalla tavalla suhmuroinut caseja pitkin poikin. En ostaisi edes harkkoja tuolta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1215
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe