Saunalahdelta tuli ilmoitus että littymäni kk-maksu nousee 0,67 eurosta 2,66 euroon. Puhelimessani ei olle nettiä eikä sitä siihen saa. Puhuvat "uudistuksesta" pitäsi puhua järkyttävästä hinnankorotuksesta!
Saunalahden hinnnaklorotus 300 % !!
23
447
Vastaukset
- Elisakusettaa aina
Asiaan liityvässä lehtihaastattelussa joku heidän ymmärtämätön johtajapelle väitti heillä olevan jonkun vaihtoehdon. Eipäs ollutkaan, joten liittymäni meni vaihtoon naapuriliikkeessä. Koko homma hoitui alta viiden minuutin.
- Petoksen Maku
Missä lehdessä tuo haastattelu oli?
- voiha viipur
Kannattaa vaihtaa operaattoria nimittäin jos ei ole mobiilidata pakettiliittymää niin kk maksu nousee 1.99e meillä vaihtui neljä liitymää tänään
- ulosmarssi
täällä vaihtui yksi
- maisa881
Täällä vaihtuu kolme liittymää. Äitini, minä ja mieheni siirrymme pois saunalahden asiakkuudesta. Kiva ku tekevät tollasia uudistuksia että pitäs maksaa 1,99€/kk lisää vaikka ei saa mitään etua itselleen! Alle euron päivät olleet käytössä itselläni jo pitkän aikaa, eikä puhelimessa ole nettiä kenelläkään meistä kolmesta. Vaikka ei ole suuri lisämaksu, periaatteesta vastustan tuollaista. "Mihin nää sentit oikein menee?"
- Ahneella on...
"Mihin nää sentit oikein menee?"
Epäilen, että johtajien palkkioihin. - hahhhaahhhahhhhaa
Ahneella on... kirjoitti:
"Mihin nää sentit oikein menee?"
Epäilen, että johtajien palkkioihin."Mihin nää sentit oikein menee?"
Mulle.
t. Elisan osakkeenomistaja, joka nauttii tänäkin keväänä 8 % osinkotuotosta - Ans kattoo
hahhhaahhhahhhhaa kirjoitti:
"Mihin nää sentit oikein menee?"
Mulle.
t. Elisan osakkeenomistaja, joka nauttii tänäkin keväänä 8 % osinkotuotostaTurhaa odotusta 8 % osinkotuotosta kun puolet asiakkaista muuttaa muualle.Kyllä katteet putoaa ja tulevat €urot myöskin.
- pilkunviilausta
Ans kattoo kirjoitti:
Turhaa odotusta 8 % osinkotuotosta kun puolet asiakkaista muuttaa muualle.Kyllä katteet putoaa ja tulevat €urot myöskin.
Osinko jaetaan viime vuoden tuloksen perusteella.
Tämän uudistuksen vaikutukset nähdään ensi tai seuraavan vuoden osingossa.
- Vain muutos kannatta
Korotus on 397% eli n.400% likiarvona.Sehän on selvä varkaus asiakkailta.
Muuttakaa toiselle edustajalle esim. tele finland löytyy mm.Citymarketeista.
Hups oliko mainostusta vai pidäteltyä kiukkua? > nousee 0,67 eurosta 2,66
luepas tuoreempaa laskua. On 0,68 eurosta 2,67 euroon
HÄVYTÖNTÄ silti- asiakkaat_weks_heti
Koululla muttama vastaantulija oli jo päättänyt vaihtaa TF:lle
- KolumbukselleHyvasti
Samoin, vaihdoin samasta kk-maksukorotusilmoituksesta johtuen Kolumbus liittymäni TF:lle.
- klonnahirotus
Mikäs se simmone hinnnaklorotus on?
- invisitiofirma
Meiltä lähti 5 puhelinliittymää, 3 nettitikkuliittymää sekä ADSL saunikselta. Se tuo Elisan kylmänviileä toiminta puskee saunalahden läpi niin että jäätää. Aikoinaan Elisa ryssi meidän liittymän ihan huolella ja kun kävin Shopitissa siitä reklamoimassa niin asiakaspalvelija kehtasi muitten asiakkaitten kuullen alkaa kovaan ääneen syyttämään mua valehtelijaksi. Ja sitten kun on nämä Elisan monopolialueet, missä ei muilta voi ADSL-liittymiä tilata. Kyllä se nyt sen rip off konsernin palvelut riitti mulle.
- Reality....
Olisi mielenkiintoista tietää millaiset töyhtö- ja geelipäät ovat tämänkin uudistuksen takana.
Siitä ei ole kuin haittaa Saunalahdelle.
Röyhkeää...HÄVETKÄÄ. - Jutta ja Kypros
560% korotus tulisi kytkyn jälkeen ja mobiililaajakaistassa pingit pyörii siinä 500ms kun taas DNA:lla joku 200ms. Ei näin, hyvästi
Blingstrom.fi
- Kultaharkkoja joka sekunti. - MinäKansPian
Vaihtajat voisivat kertoa numeronsiirron nopeudesta
- minä_kans_JO
> Vaihtajat voisivat kertoa numeronsiirron nopeudesta
Viidentoista (15) päivän kuluessa lupasi tapahtuvan se operaattori jolle Saunalahden kännyliittymäni siirsin
Jos varmasti haluaa päästä eroon maaliskuun aikana, on KIIRE - minä_kans_JO
minä_kans_JO kirjoitti:
> Vaihtajat voisivat kertoa numeronsiirron nopeudesta
Viidentoista (15) päivän kuluessa lupasi tapahtuvan se operaattori jolle Saunalahden kännyliittymäni siirsin
Jos varmasti haluaa päästä eroon maaliskuun aikana, on KIIRE> Viidentoista (15) päivän kuluessa lupasi ...
Lupasi nettisivullaan mutta saapunut siirron vahvistava kirje oli päivätty monta päivää vaihtoilmoituksen jälkeen ja vaihto sen mukaan vaatii VÄHINTÄÄN 15 päivää :(
- Poiss_Lähdössä
Kuuluuko mitään uutta? Eivät yritäkään pysäyttää asiakaspakoa?
- KuseeÖögaan
"hinnnaklorotus" L-kirjaimella on hyvä nimitys tälle silmään pissaamiselle
- kytkyt
Mulla norppa ja kytkyä jäljellä 1,5v. 1.4 alkaen saan 1,5v ajaksi 0,67e/kk hintaan 256kbit/s netin, nykyisen 0,67e 4,94e (mobiililaajakaista mini) = 5,61e/kk. Netin nopeus tosin laskee 512 -> 256, mutta eipä haittaa kun käytän satunnaisesti. Kuukausihinta nousee siis vasta 1,5v jälkeen, säästän siis 18 x 1,99e = 35,82e (18 x 4,94e = 88,92e ilman uudistusta). Olen iloinen uudistuksesta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756