Mikä siinä on niin vaikeaa tajuta ettei lapsi kuole nälkään vaikkei se ikinä suostuisi syömään päiväkodissa mitään? Miksi joillekin hoitajille on niin kova pala jos heidän hoitolapsensa ei syö siellä hoidossa? Vai onko kyse pelkästä sadismista?
Miksi ylipäätänsä tarvitsee lapselle tuputtaa ruokaa? Kyllä lapsi syö jos sillä on nälkä ja sen annetaan rauhassa syödä. Kyllä lapsi oppii että on tietty aika jonka sisällä tulee syödä tai sitten lautanen viedään pois. Ei sitä lasta tarvitse pakottaa syömään. Riittää kun muutaman kerran kehoittaa syömään ja ehkä tarjoaa maistamaan. Ei tarvitse nähdä sen enempää vaivaa. Ei tarvitse ruveta syöttämään jos lapsi kuitenkin osaa syödä. Ei tarvitse väkisin suuhun tunkea jos lapsi suunsa sulkee.
Helpommalla pääsee sekä lapsi että aikuinen kun antaa asian vaan mennä luonnollisella painollaan.
Pakkosyötöstä
sdrdr
3
319
Vastaukset
- fdghfgh
Kuka tota nyt ei muka tajua? itsestäänselvää asiaa.
- sdrdr
Tampereella oli juuri yks tapaus josta tuli ryhmäperhepäiväkodin johtajalle tuomio. On näitä ollut muitakin viime vuosina.
- dfghdhg
sdrdr kirjoitti:
Tampereella oli juuri yks tapaus josta tuli ryhmäperhepäiväkodin johtajalle tuomio. On näitä ollut muitakin viime vuosina.
Kyllähän tuo Tre:en juttu on ihan poikkauksellista, ei mitenkään tavanomaista toimintaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun704850KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923800- 1883531
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783229Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502959- 251994
- 241941
- 1811784
- 301686
- 431395