Ekaa kertaa lusii ja linnana Keravan vankila

Jeps eli Törkeestä ratista ja muutaman huntin edest sakkoi istuttavana! Kovaa kakkua siis 3.5 kuukautta. Pääsenkö puolikkaalla lusimisella? oon nyt siis 22v. Millanen paikka Kerava noin muuten istuu ja saako olla rauhassa jos haluaa olla vaan yksin??
7529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kovaa kakkaa ei sulta hömö tuu ton saunareissun jäläkeen vähään aikaan..

Äänestä

Mitään en halveksi yhtä paljon kuin rattijuoppoja. Toivon, että jokainen rattijuoppo kohtaisi toisen rattijuopon liikenteessä, ja että nämä kaksi hoitaisivat toisensa pois päiviltä.

Äänestä

Mitä vittua sä rattijuoppo piipität? Turha kiinni ja istu mitä on annettu. Vuosi sulle ois ok.

Äänestä

.. eikä taida olla viimenen lusiminen, joten tyydy kohtaloosi, jonka OLET IHAN ITSE aiheuttanut.

Äänestä

saat olla rauhas oo oma ittes vaan,mut oo kumminkin vähä tarkkana Pidä pää coolina vaan ja lusisi toi sun sauna reissus, Mut sisåisttä tää ei ikinä takas

Äänestä

Keravalla ei kuulemma ekakertalaiset joudu kun ottamaan poskeen. Ei ole ihan niin kova talo.

Äänestä

ei kannata pidättää paskaa siellä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuleva linnakundi kirjoitti:

Jeps eli Törkeestä ratista ja muutaman huntin edest sakkoi istuttavana! Kovaa kakkua siis 3.5 kuukautta. Pääsenkö puolikkaalla lusimisella? oon nyt siis 22v. Millanen paikka Kerava noin muuten istuu ja saako olla rauhassa jos haluaa olla vaan yksin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu